Planujesz Ślub? Zamień Kwiaty na Marzenia

Plakat - Zamień Kwiaty na Marzenia

Cudownie jest dzielić się swoim szczęściem z innymi. Ważne uroczystości, np. śluby są bardzo dobrą okazją, by to zrobić. Od kilku lat popularna stała się zamiana kwiatów na różne przedmioty. I właśnie do tego zachęcamy także Państwa. Zamieńcie kwiaty na dziecięce marzenia. Drodzy Nowożeńcy! Dzień Waszego ślubu może być szczęściem nie tylko dla Was, ale i dla chorych dzieci. Pomóżcie im spełnić najskrytsze marzenia!

To Państwo mogą wybrać podopiecznego Fundacji Mam Marzenie – dziecko, które cierpi na chorobę zagrażającą jego życiu i wspólnie z rodziną oraz przyjaciółmi zebrać pieniądze, aby spełnić jego marzenie.

Proponujemy, aby Wasi goście zamiast wydawać pieniądze na kwiaty przeznaczyli je na spełnienie marzenia chorego dziecka.

Jak to działa? To proste:

  1. Zgłaszacie Państwo chęć udziału w akcji ”Zamień kwiaty na marzenie„ – najlepiej skontaktować się z koordynatorem Fundacji Mam Marzenie, kontakt do koordynatorów odpowiedniego oddziału znajdziecie Państwo pod linkiem: http://www.mammarzenie.org/wolontariat/
  2. W treści zaproszenia na ślub dopisujecie wzmiankę, że zamiast kwiatów pragniecie spełnić marzenie podopiecznego Fundacji Mam Marzenie (wzory poniżej).
  3. Fundacja przekazuje Państwu puszkę na zbieranie pieniążków lub wysyła wolontariuszy, którzy pomagają w całej akcji (według uznania).
  4. Spełniamy marzenie Marzyciela. To Państwo wskazujecie tego z naszych podopiecznych, którego marzenie chcecie spełnić. Istnieje również możliwość, by byli Państwo przy realizacji tego przedsięwzięcia – do czego gorąco zachęcamy. To naprawdę niezapomniane chwile.

 

Spełnienie marzenia daje nie tylko chwilowy uśmiech u obdarowanego, kiedy są realizowane jego pragnienia. To przede wszystkim ogromna dawka nadziei i siły do walki z chorobą. Otwórzmy więc serca i razem spełniajmy marzenia!

 

Przykłady zaproszeń dla gości (tylko propozycje):

 

Pragniemy wspólnie z Wami spełnić marzenie chorego dziecka (tutaj podać imię, wiek i marzenie). Zamiast kwiatów prosimy więc o przyłączenie się do zbiórki na ten szczytny cel.

 

***

 

Chcąc podzielić się naszym szczęściem, chcielibyśmy spełnić marzenie chorego dziecka. Aby to uczynić potrzebujemy wsparcia Szanownych Gości. Prosimy więc o zaniechanie kupna kwiatów na uroczystość, a w zamian przyłączenie się do zbiórki na marzenie.

 

Zamiast kwiatków do wazonu,
Które uschną w naszym domu,
Propozycję mamy taką,
Byście serca uchylili,
Konwenanse odrzucili,
Zamiast kwiatów pieniądz w dłoni,
Wróżka z puszką Was dogoni.

 

***

 

Goście nasi mili, bardzo byśmy chcieli,
by w tym dniu uroczym, były uśmiechnięte czyjeś małe oczy.
A więc zamiast kwiatów do życzeń w kościele,
Dołączcie banknocik drodzy przyjaciele.
Zbierzemy razem jak najwyższe kwoty, bo kwiaty zwiędną a radość zostanie i szczęście dziecka Waszym udziałem się stanie.

 

***


„Goście uroczy, Goście nasi mili
Gdybyście w kwiaciarni przed weselem byli
Zostawcie kwiaty i serca otwórzcie
Podzielcie się radością z innymi pomóżcie
Bo są dzieciaki co mają marzenia
I coraz mniej czasu do ich spełnienia
Choroba odbiera im dzieciństwa chwile
Dlatego chcemy zaskoczyć ich mile.
Prosimy do puszki wrzućcie banknoty
Zbierzmy razem jak najwyższe kwoty
Bo kwiaty zwiędną a radość zostanie
I szczęście dziecka Waszym udziałem się stanie!”

 

Nie tylko wesela są dobra okazją do włączenia się w akację, mogą to być -bankiety, uroczystości, spotkania jubileuszowe. Wszystko zależy od Was. Przekonujcie przyjaciół i znajomych by zamiast kwiatów SPEŁNIALI MARZENIA.