Dzie艅 Pluszowego Misia 2018

Od pi臋ciu lat w listopadzie Fundacja Mam Marzenie organizuje w ca艂ej Polsce zbi贸rk臋 nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materia艂贸w plastycznych dla ma艂ych pacjent贸w oddzia艂贸w onkologicznych. Okazj膮 do przeprowadzenia zbi贸rki jest obchodzony 25 listopada Mi臋dzynarodowy Dzie艅 Pluszowego Misia. W tym roku maskotki zbiera膰 b臋d膮 wszystkie oddzia艂y Fundacji Mam Marzenie: Bia艂ystok, Bydgoszcz, Gorz贸w, Katowice, Kielce, Krak贸w, Lublin, 艁贸d藕, Olsztyn, Olsztyn, Pozna艅, Rzesz贸w, Szczecin, Tr贸jmiasto, Warszawa, Wroc艂aw.

25 listopada Prezydent Stan贸w Zjednoczonych Teodor Roosvelt udaje si臋 na polowanie. W jego trakcie postrzelony zostaje ma艂y nied藕wiadek. Przera偶one zwierz膮tko zostaje decyzj膮 Prezydenta uwolnione i wraca do lasu. 艢wiadek tego wydarzenia przygotowuje ilustracje uwolnionego przez prezydenta misia. Staje si臋 ona inspiracj膮 dla jednego z producent贸w zabawek do stworzenia pluszowej maskotki, kt贸ra otrzymuje imi臋 鈥濼eddy Bear鈥. Mi艣 podbija 艣wiat i staje si臋 ulubion膮 maskotk膮 dzieci oraz towarzyszy wspomnieniom z dzieci艅stwa wszystkim doros艂ym.

Ustanowiony na pami膮tk臋 tego wydarzenia Mi臋dzynarodowy Dzie艅 Pluszowego Misia sta艂 si臋 inspiracj膮 dla wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie, by z okazji tego 艣wi臋ta wr臋czy膰 ma艂ym pacjentom szpitali dzieci臋cych pluszowe maskotki.

Udzia艂 w naszej akcji mog膮 wzi膮膰 wszyscy: osoby prywatne, szko艂y, firmy, instytucje pa艅stwowe. Wa偶ne, aby zbierane by艂y jedynie nowe maskotki, bo ze wzgl臋du na nisk膮 odporno艣膰 dzieci, tylko takie b臋d膮 mog艂y by膰 przekazane na oddzia艂y onkologiczne. U偶ywane maskotki nawet uprane nie b臋d膮 mog艂y trafi膰 do dzieci. Opr贸cz nowych maskotek mo偶na r贸wnie偶 przekazywa膰 gry planszowe, ksi膮偶ki oraz materia艂y plastyczne, kt贸re b臋d膮 przez kolejny rok wykorzystywane na zaj臋ciach plastycznych.

Zainteresowanych udzia艂em w akcji serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi koordynatorami:

Bia艂ystok
Marta Sasimowicz tel: 515 199 627
e-mail: marta.sasimowicz@mammarzenie.org

Bydgoszcz
Violetta Kowalczyk tel: 661 603 100
e-mail: violetta.kowalczyk@mammarzenie.org

Gorz贸w Wlkp.
Joanna Grzybiak tel: 515 199 630
e-mail: joanna.grzybiak@mammarzenie.org

Katowice
Maria Jankowska tel: 607 106 953
e-mail: maria.jankowska@mammarzenie.org

Kielce
Wioletta K艂ys tel: 730 144 238
e-mail: wiola.klys@mammarzenie.org

Krak贸w
Marcin Czerwi艅ski tel: 883 664 444
e-mail: marcin.czerwinski@mammarzenie.org

Lublin
Dominika Jasi艅ska tel: 515 199 623
e-mail: dominika.jasinska@mammarzenie.org

艁贸d藕
Magdalena Zatorska tel: 518 852 081
e-mail: magdalena.zatorska@mammarzenie.org

Olsztyn
Przemys艂aw Kubiak tel: 694 437 459
e-mail: przemyslaw@e-morag.pl

Opole
Ilona Osadnik tel: 509 150 133
e-mail: ilona.osadnik@mammarzenie.org

Pozna艅
Aleksandra Frala tel: 785 983 785
e-mail: aleksandra.frala@mammarzenie.org

Rzesz贸w
Paulina Mazurek-Osuch tel.: 515 199 952
e-mail: paulina.mazurek-osuch@mammarzenie.org

Szczecin
Pamela Stru艣 tel.: 515 199 626
e-mail: pamela.strus@mammarzenie.org

Tr贸jmiasto
Joanna Werner tel.: 502 432 672
e-mail: joanna.werner@mammarzenie.org

Warszawa
Anna Onszyszkiewicz
e-mail: anna.onyszkiewicz@onet.pl

Wroc艂aw
Kornelia Szytel tel.: 515 199 628
e-mail: kornelia.szytel@mammarzenie.org

Zebrane nowe maskotki oraz materia艂y plastyczne mo偶na r贸wnie偶 przes艂a膰 na adres:
Fundacja Mam Marzenie
Ul. 艢w. Krzy偶a 7
31-028 Krak贸w

Zach臋camy do wsparcia naszej akcji darowizn膮, kt贸ra zostanie przekazana na zakup materia艂贸w plastycznych i prezent贸w dla dzieci w kolejnym roku. Wystarczy dokona膰 wp艂aty na konto g艂贸wne Fundacji Marzenie:
nr konta: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461
z dopiskiem Dzie艅 Misia