Dzie艅 Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest Mi臋dzynarodowy Dzie艅 Pluszowego Misia. Z tej okazji zach臋camy wszystkich do przekazywania nowych pluszowych maskotek dla ma艂y pacjent贸w oddzia艂贸w szpitalnych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wroc艂awiu, 艁odzi, Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Tr贸jmie艣cie, Bia艂ymstoku i Gorzowie.
25 listopada nasi wolontariusze przeka偶膮 wszystkie zebrane maskotki dzieciom przebywaj膮cym w szpitalach.

Od 2002 roku wszystkie pluszowe maskotki obchodz膮 swoje 艣wi臋to, ustanowione w setn膮 rocznic臋 niezwyk艂ego wydarzenia. Prezydent Stan贸w Zjednoczonych Teodor Roosevelt bra艂 udzia艂 w polowaniu, w trakcie kt贸rego postrzelono ma艂ego nied藕wiadka. Prezydent kaza艂 przera偶one zwierz膮tko uwolni膰. 艢wiadek tego wydarzenia narysowa艂 uwolnionego misia, a jeden z producent贸w zabawek wykorzysta艂 rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cze艣膰 prezydenta 鈥濼eddy Bear鈥. Od tego dnia pluszowe zabawki towarzysz膮 zar贸wno ma艂ym dzieciom, m艂odzie偶y jak i doros艂ym. S膮 przy nas od najm艂odszych lat, w chwilach rado艣膰, wtedy gdy si臋 boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.

Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo cz臋sto w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tul膮 si臋 do swoich ulubionych maskotek. Pluszowe maskotki pomagaj膮 nam poznawa膰 dzieci臋ce marzenia.
Zapraszamy do udzia艂u w akcji zar贸wno osoby prywatne, jaki szko艂y, firmy i instytucje pa艅stwowe. Opr贸cz nowych maskotek mo偶na r贸wnie偶 przekaza膰 gry planszowe, ksi膮偶ki jak i artyku艂y plastyczne.

Je艣li jeste艣cie zainteresowani przekazaniem maskotek skontaktujcie si臋 z:

 

ODDZIA艁 OSOBA EMAIL TELEFON
Warszawa Marzena 艢led藕 marzena.sledz@mammarzenie.org 575 115 878
Bydgoszcz Marek Nalewalski marek.nalewalski@mammarzenie.org 791 910 817
Pozna艅 Aleksandra Frala aleksandra.frala@mammarzenie.org 785 983 785
Katowice Aleksandra Sucho艅 ola.suchon11@gmail.com 668 909 091
Bia艂ystok Barbara Szopa barbaraszop@gmail.com 600 383 826
Wroc艂aw Kornelia Szytel kornelia.szytel@mammarzenie.org 515 199 628
Gorz贸w Joanna Grzybiak joanna.grzybiak@mammarzenie.org 515 199 630
Lublin Dominika Jasi艅ska dominika.jasinska@mammarzenie.org 515 199 623
Krak贸w Anna Krzysztofek anna.krzysztofek@mammarzenie.org 515 199 620
Tr贸jmiasto Joanna Werner joanna.werner@mammarzenie.org 502 432 672
艁贸d藕 Magdalena Zatorska lodz@mammarzenie.org 518 852 081