Późnym popołudniem w sierpniową niedzielę przyjechałyśmy autem pod żarski dom 17-letniego Tomka, żeby zabrać chłopca wraz z przesympatyczną mamą w jedno z jego ulubionych miejsc na świecie – na zielonogórski tor żużlowy przy ul. Wrocławskiej 69, gdzie działacze klubu Falubaz przygotowali dla naszego Marzyciela najlepszą oprawę marzenia, jaką można sobie wyobrazić.

Tomek, wielki miłośnik motoryzacji – samochodów, motorów i, szczególnie, zielonogórskiego żużla – zdradził nam nie tak dawno temu, że najbardziej marzy o konsoli do gier PlayStation 4 Pro, na której mógłby grać z kolegami podczas długich wieczorów spędzanych w domu, gdy jeszcze przez jakiś czas nie będzie mógł uprawiać sportów „w realu” ani majstrować w garażu.

Marzenie Tomka spełniło się w niedzielny wieczór podczas (wygranego;) ligowego meczu Falubazu Zielona Góra z KS ROW Rybnik, kiedy to chłopiec otrzymał wymarzony sprzęt z rąk swojego idola, kapitana drużyny gospodarzy, Piotra Protasiewicza. Nieoceniony Falubaz z przyjemnością zaoferował Tomkowi także możliwość spotkania zawodników w parku maszyn i przyjrzenia się ich światowej klasy motocyklom żużlowym.

Tomek, bardzo otwarty i bezinteresowny chłopiec, w natłoku wrażeń i emocji ani na chwilę nie zapomniał jednak o swoim koledze z Rybnika dla którego zebrał na klubowym T-shircie komplet autografów żużlowców obu drużyn.

Po tym wieczorze nie mamy najmniejszych wątpliwości, że ulubiony klub sportowy chłopca stanie się klubem ukochanym.

Dziękujemy Ci Tomku za to, że mogłyśmy Cię poznać i spełnić Twoje marzenie.

Dziękujemy Katarzynie i Dariuszowi oraz ich gościom weselnym, którzy wsparli akcję "Zamień kwiaty na marzenia", panu Pawłowi Zielińskiemu, a także klubowi żużlowemu Falubaz Zielona Góra za ciepłe przyjęcie i przygotowanie wyjątkowej oprawy marzenia.