W środowe popołudnie udaliśmy się na oddział, aby rozpoznać kolejne marzenia. Z Jankiem widzieliśmy się już wcześniej, a to sprawiło, że szybciej udało się nam nawiązać rozmowę z naszym nowym Marzycielem.

Janek jest przesympatycznym chłopcem, ale jednocześnie małym zawadiaką, który skradł nam serca swoim przekornym uśmiechem. Nasz Marzyciel uwielbia klocki LEGO, których układanie sprawia mu niesamowitą frajdę, a dodatkowo doskonale wie od kogo, albo z jakiego miejsca pochodzą dane klocki.  Janek lubi oglądać „Kubusia Puchatka” oraz „Strażaka Sama”. Ale prawdziwą pasją Jasia jest piłka nożna, którą „zaraził” się od starszego brata Piotrka.

Jasio z wielkim zaangażowaniem ćwiczy rzuty karne, aż do tego stopnia lubi strzelać gole, że podczas meczów woli grać przeciwko chłopcu, który lubi faulować, bo wtedy może wykonywać rzuty karne na bramkę. Ostatnio mama pozwoliła braciom postrzelać bramki w domu, ale to był mały wyjątek od reguły, bo jak wiadomo w mieszkaniu nie wolno grać w piłkę. Chłopacy dzielnie kibicują naszej reprezentacji w piłce nożnej. Podczas meczów „krzyczymy i skaczemy, gdy pada bramka”- przyznaje nasz Marzyciel.

Marzeniem Janka jest spotkanie z Robertem Lewandowskim oraz Kamilem Glikiem, którzy są jego ulubionymi piłkarzami z polskiej reprezentacji. Jasiu bardzo ich podziwia, w szczególności Roberta Lewandowskiego, ponieważ strzela „tyle bramek”. Gdy opowiada o spotkaniu z Robertem Lewandowskim i Kamilem Glikiem jego oczy świecą jak gwiazdy, a uśmiech jest tak szeroki, że wydaje się jakby w pokoju zaświeciło słońce. To jest chwila, o której śni od dawna.

Janek i my mocno trzymamy kciuki, aby tak piękne marzenie jak najszybciej się spełniło i aby nasz niesamowity Marzyciel mógł poznać swoich idoli. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu zgromadzi jeszcze więcej pozytywnej energii do walki z chorobą.

Kochany Jasiu my już dziś zabieramy się do pracy, a ty ćwicz rzuty karne, bo kto wie, może kiedyś i Ciebie selekcjoner powoła do pierwszego składu naszej reprezentacji!

 

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktuj się z: 

Agnieszka Kurlapska,

e-mail: agnieszka.kurlapska@mammarzenie.org

tel.: 508-144-784