Amelka to prześliczna dziewczyna, poznałyśmy ją razem z Dorotą i Iwoną w szpitalu Jurasza i wszystkie nas zachwycił jej cudowny, szczery uśmiech.

W dziewczynie urzeka nas bardzo jej pogoda ducha, ciepło, spokój, empatia  i to, że mimo tak ciężkiej choroby jest stale uśmiechnięta i radosna.

Amelka to sportowiec, przez 6 lat grała w koszykówkę w klubie szkolnym w Bydgoszczy, gdzie do największych osiągnięć w czasie, gdy grała należało zdobycie II miejsca w Polsce.

Obecnie Amelka jest licealistką i uczy się liceum w Bydgoszczy na profilu biologiczno-chemicznym. W przyszłości chciałaby być lekarzem albo weterynarzem, jednak z uwagi na ostatni zbyt częsty pobyt w szpitalach, kierunek jej zainteresowań zmierza bardziej w stronę zwierząt.

Ale i tutaj Amelka może pochwalić się niezłym zasobem, w domu posiada kury, 20 królików, psa Husky’ego, rybki i chomika. Zwierzaki te nie muszą się już martwić o swoją przyszłość, bo Amelka zajmie się nimi w każdej sytuacji.

Poza sportem i światem zwierząt, Amelka uwielbia podróże, w ostatnie wakacje odwiedziła wraz ze swoją przyjaciółką Bułgarię. Śpiewała także w chórze w operze, ale jak twierdzi występy solo to nie jest coś o czym marzy…

Kiedy Amelia powiedziała nam o swoim marzeniu, na początku bardzo nas to zaskoczyło, bo dziewczyna o tak pięknym uśmiechu nie może mieć przecież problemów z zębami… ale właśnie dlatego, że Amelka bardzo dba o swój wygląd a w dzieciństwie miała problemy z zębami, wszystko okazało się już dla nas oczywiste.

Marzeniem Amelki jest konsultacja ortodontyczno-dentystyczna pod kątem stomatologii estetycznej z wybieleniem i doleczeniem zębów.

To piękne i na pewno inne od wszystkich marzeń.