To dopiero była niespodzianka! Niczego nie spodziewający się Kuba, 20 lutego otrzymał swój wymarzony sprzęt do złożenia własnego komputera. Kolejne marzenie w szczecińskim oddziale spełnione! Ale zacznijmy od początku...

Kuba jest wielkim fanem gier komputerowych i jego marzeniem było otrzymanie sprzętu do stworzenia idealnego komputera. Jego drugą pasją jest jazda na rowerze. Niezależnie od pogody stara się realizować tę pasję i niemal codziennie wybiera się na  wycieczki rowerowe w swojej okolicy. Interesuje się również Enduro i Downhillem. Postanowiliśmy więc urozmaicić nieco dzień spełnienia marzenia Kuby i przygotować małe “wyzwanie”, podczas którego pokonując etapy określonej trasy będzie zdobywał każdą z siedmiu części swojego nowego komputera. Ponieważ zimowa aura nie zawsze sprzyja przejażdżką rowerowym, szukaliśmy miejsca, gdzie Kuba mógłby pokonać taką trasę. Znaleźliśmy w Szczecinie wspaniałe miejsce na tego typu challenge. Trigym Szczecin to siłownia aerobowa, w której rowery umieszczone na specjalnych trenażerach interaktywnych pozwalają na trening jazdy z obciążeniami takimi jak podczas jazdy na świeżym powietrzu, przy jednoczesnym wyświetlaniu obrazu pokonywanej drogi. Strzał w dziesiątkę! Postanowiliśmy nie mówić nic Kubie i dzięki temu, że jego mama trzymała wszystko w tajemnicy, nie spodziewał się gdzie rodzice zawożą go po środowych lekcjach. :) Kuba był zaskoczony, ale też bardzo chętnie podjął się naszego “wyzwania”. Na początek czekała go 20-minutowa rozgrzewka, którą poprzedziła przemiła rozmowa z trenerem pracującym w Trigym, doświadczonym i utalentowanym triathlonistą Norbertem, który między innymi zdradził Kubie, gdzie może znaleźć doskonałe trasy zjazdowe. Kuba zapowiedział, że na pewno wkrótce je odwiedzi. :) Po rozgrzewce przyszedł czas na wyzwanie i “zdobycie” wymarzonego sprzętu. Jeszcze przed tym, od firmy Tricarbon Kuba otrzymał wspaniałą koszulkę Finishera, w której mógł odbyć swoją “Jazdę po marzenie”.

No i zaczęło się. Podczas 4-minutowej jazdy trasą downhillową przy pokonywaniu jej kolejnych etapów, kolejne części lądowały w ogromnej torbie, która chwilowo była obudową komputera. Z każdym pokonanym metrem oczy Kuby coraz bardziej świeciły się z radości. Wszystko odbywało przy wesołym dopingu obecnych w Trigym rowerzystów: “Kuba, dajesz!”, “Uda Ci się”, “Ciśniesz, Kuba”, itd. Okrzyki dodawały Kubie siły i wyzwalały w nim uśmiech. Nim się spostrzegł dojechał na metę, usłyszał fanfary oraz oklaski potwierdzające osiągnięcie sukcesu i zdobycie sprzętu. Kuba był szczęśliwy! Spełniło się jego największe marzenie! Na koniec osłodziliśmy jeszcze wszyscy sukces Kuby dzięki podarowanym przez wspaniałych ludzi z “U Piekarzy” babeczkom z kremem i owocami. Pan Marcin podarował nam również pyszne kebaby na uzupełnienie spalonych kalorii.

To był niezapomniany dzień, który na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Dziękuję z całego serca firmie Coccodrillo, która ufundowała sprzęt do komputera Kuby. Dziękuję, że doceniają Państwo siłę marzeń i że wybrali Państwo właśnie jego marzenie. To dzięki Wam na twarzy Kuby pojawił się uśmiech.

Dziękuję Trigym Szczecin i Tricarbon.pl, że tak chętnie przyłączyliście się do naszej “nietypowej” oprawy spełnienia marzenia. Dziękujemy, że udostępniliście nam swoją siłownię do realizacji tego wydarzenia. Dziękujemy za doping wszystkich obecnych podczas tego dnia w Trigym osób. Dziękujemy za pamiątkową koszulkę Finishera.

Dziękuję “U Piekarzy” za przepyszne babeczki i jak zawsze bezinteresowne wsparcie.

Dziękuję Agnieszce i Justynie - wolontariuszkom, które pomogły w realizacji spełnienia marzenie Kuby.

Dziękuję rodzicom Kuby za ogrom sympatii i utrzymanie niespodzianki w tajemnicy.

Kubo, cieszę się, że mogłam Cię poznać i spełnić Twoje wyjątkowe marzenie. Jesteś super chłopakiem, z super pasjami i z super wytrwałością do ich rozwijania. Nigdy nie przestawaj marzyć!