W pierwszą słoneczną i ciepłą, zwiastującą koniec zimy niedzielę, wyruszyłyśmy z Natalią i Justyną do 16-letniego Jakuba. Nie było to nasze pierwsze spotkanie – miesiąc wcześniej odwiedziłyśmy Jakuba w szpitalu, ale wtedy nie mógł jeszcze zdecydować, co jest jego największym marzeniem. Kolejne spotkanie odbyło się już u Jakuba w domu. W drzwiach przywitał nas najpierw szorstkowłosy, bardzo przyjacielski jamnik Szpulka, potem mama Jakuba i na koniec sam Jakub – miły, kulturalny, pełen uroku chłopak. Jakub jest miłośnikiem gier komputerowych oraz pieszych wycieczek po górach, zwłaszcza po Bieszczadach. Interesuję się również anatomią, a w przyszłości chciałby zostać patologiem.

Mama zdradziła nam również, że jako mały chłopiec uwielbiał klocki Lego i miał mnóstwo ich zestawów. Jak się okazało z umiejętności ich składania zrodziły się późniejsze zdolności Jakuba jakimi jest wręcz mistrzowska wprawa w rozszyfrowywaniu wszelkich instrukcji obsługi, która często przydaje się mamie w domu.

Dzięki wsparciu taty zrodziła się również wykorzystująca zdobyte doświadczenie chęć do złożenia własnego komputera. Komputera, który będzie jedyny w swoim rodzaju, ponieważ będzie miał wszystkie części idealnie dopasowane do wymagań Jakuba. I to jest właśnie największe marzenie Kuby – posiadać części dzięki którym złoży swój własny komputer. Obudowę już ma – bardzo długo oszczędzał, żeby móc ją kupić i jak mówi mama, każdego dnia patrząc na nią już nie może się doczekać, kiedy uzupełni ją wymarzonymi “bebechami”.

Przygotował nam nawet spis części, które złożą się na idealny, wymarzony komputer:

1. Płyta główna MSI X299 SLI PLUS

2. Karta graficzna MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8GB

3. Procesor Intel Core i57640X, 4GHz, 6MB, BOX

4. Chłodzenie wodne NzxtKraken X62 v.2

5. Pamięć Corsair Vengeance LED DDR4, 1x8GB, 2666MHz, CL16, Red

6. Dysk SSD Samsung 860 EVO 250GB SATA3

7. Zasilacz Corsair HX850

Kiedy Kuba przekazywał nam tą listę i wypowiadał swoje marzenie jego błękitne oczy zaczęły się tak świecić i pojawiła się w nich taka radość, że byłyśmy już pewne, że właśnie takie jest jego największe marzenie!

Drogi Kubo, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby Twoje największe marzenie mogło się jak najszybciej spełnić. Koniecznie musimy jeszcze raz zobaczyć Twój błysk w oku, ten sam, który widziałyśmy kiedy je wypowiadałeś!

 

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktuj się z: 

Natalia Hewuszt

e-mail: natalia.hewuszt@mammarzenie.org

tel. 793372012