Marzyciel Łukasz, którego uśmiech rozpromieni absolutnie każdego, mieszka w małym, otoczonym jeziorami i lasami miasteczku niedaleko Poznania.

Łukasz jest sympatycznym, stawiającym dzielnie czoła każdemu wyzwaniu chłopakiem. A ponad wszystko - wielkim fanem piłki nożnej i kibicem pełną parą.

Lodołamacz, który od nas otrzymał tak naprawdę w ogóle nie musiał przełamywać lodów, gdyż Marzyciel stopił je od razu swoimi promykami uśmiechu i pozytywnej energii. Jak się okazało był on zdecydowanie trafionym strzałem… Wręczyłyśmy bowiem Marzycielowi karty do gry z wizerunkami piłkarzy Reprezentacji Polski.

Łukasz, jak przystało na mieszkańca Wielkopolski, szaleje na punkcie Lecha Poznań, ale równocześnie jest zapalonym kibicem biało – czerwonych, dla których totalnie traci głowę. Świetnie orientuje się w rozgrywkach reprezentacji. Po prostu nimi żyje. Spotkaliśmy się z Nim dzień po wygraniu towarzyskiego meczu Reprezentacji Polski z Koreą Południową. Emocje z nim związane jeszcze unosiły się w Jego pokoju.

Poproszony przez nas o narysowanie swoich marzeń w mig przystąpił do realizacji tego zadania. Z kredkowej palety barw wyjął białą i czerwoną. Na kartce papieru powstały szkice dwóch koszulek: Lewandowskiego i Milika. Z pudełka zniknęła jeszcze zielona kredka i naszym oczom ukazała się koszulka Szczęsnego – bramkarza Reprezentacji, a następnie jedenaście kolejnych. Łukasz ma tylko jedno marzenie i nie trudno jest domyślić się jakie … Jest ono oczywiście związane z piłką nożną. Ale czym jest piłka nożna bez piłkarzy, bez drużyny ??? Marzyciel marzy o spotkaniu z Reprezentacją Polski w piłce nożnej i to najlepiej jak najszybciej, na przykład podczas majowego zgrupowania w Juracie. Myśli też o przeprowadzeniu wywiadu z piłkarzami do gazetki szkolnej oraz jednej z gazet regionalnych, oczywiście jeśli będzie taka możliwość na miejscu.