Robert to fantastyczny, przemiły i niezwykle inteligentny 9-letni chłopiec. Gdy weszłyśmy do jego domu, przywitał nas wspaniałym, godnym radiowca głosem o nienagannej dykcji oraz przepięknym rysunkiem przedstawiającym dinozaury, wykonanym specjalnie z okazji naszej wizyty. Była to zapowiedź do prezentacji okazałej kolekcji prac plastycznych, których tematem są przede wszystkim dinozaury i koty. Pasją Roberta jest właśnie malowanie. Jak sam nam powiedział, to pasja, która nigdy się nie kończy... Dowodem na to jest również komiks jego autorstwa o detektywie Różusiu. Chłopiec wie też naprawdę niemal wszystko o dinozaurach! Zna nie tylko ich skomplikowane nazwy, ale też ich rozmiary (bardzo dokładnie), wie, czym się żywiły, jak żyły, ma też wiedzę o najnowszych teoriach naukowych związanych z ich życiem. Zademonstrował nam też ich odgłosy i nie zawaham się tu stwierdzić, że o ile powstanie kolejna część "Jurassic park", jej twórcy powinni się zgłosić do naszego Marzyciela... Podobnie absolutnie profesjonalnie zabrzmiały odgłosy wydawane przez inne zwierzęta, np. słonia, psa czy wilka - Robert ma naprawdę wspaniały talent, który były nie do przecenienia w studiu radiowym czy filmowym, np. podczas nagrywania słuchowisk czy dubbingowania filmów. Ponadto równie znakomicie i z aktorskim zacięciem chłopiec zadeklamował nam wiersz, którego  uczył się w szkole. Zdradził też sekret tak doskonałych wystąpień: po prostu stara się zrobić to najlepiej, jak umie - i okazuje się, że działa!

O naszym Marzycielu trzeba też powiedzieć, że jest bardzo grzeczny, gościnny i życzliwy dla swojej młodszej siostry. Po prostu ten chłopak to skarb!

A jeśli mowa o marzeniu Roberta, to nie miał on co do niego najmniejszych wątpliwości. Chłopiec chciałby zobaczyć prawdziwe szkielety dinozaurów i porozmawiać o tych prehistorycznych istotach z ich badaczem - zatem wizyta w jakimś muzeum historii naturalnej, np. w Brukseli czy Londynie, i spotkanie z paleontologiem byłaby spełnieniem jego pragnień, a zarazem realizacją autentycznej pasji.

Jeżeli Państwo zechcą, by na twarzy Roberta zagościł uśmiech, prosimy o pomoc w realizacji tego cudownego marzenia.

Tel. 605 305 185 (renata.pioro@mammarzenie.org) lub 601 810 647 (alicja.siatka@mammarzenie.org)