W grudniowe popołudnie, kiedy za szpitalnymi oknami zapadł już zmrok, wybrałyśmy się do sali, w której czekał na nas Michał wraz ze swoją mamą. Kiedy nas zobaczył, trochę się speszył, ale w takich sytuacjach mamy nasz niezawodny „lodołamacz”, czyli prezent powitalny dla naszego nowego Marzyciela. Chłopak niepewnie zajrzał do torby, i kiedy zobaczył zestaw klocków LEGO, od razu uśmiech pojawił się na jego zmęczonej buzi i zdecydowanie lody między nami zostały przełamane.

Chłopak był nieco zawstydzony, przecież nie jest to codzienna sytuacja, że przychodzą obce osoby i pytają o bardzo prywatną rzecz, jaką są marzenia. Nie zdziwiło nas, że niepewnie odpowiadał na nasze pytania. Postanowiłyśmy więc lepiej poznać Michała  i przekonać go do siebie, by mógł nam zdradzić sekret, jakie jest jego największe marzenie.

Dowiedziałyśmy się, że Michał lubi grać w gry komputerowe i uwielbia układać klocki LEGO. Ale nic w tym dziwnego – któż z nas nie lubi popularnych od wielu, wielu lat klocków? Z biegiem czasu powstają coraz bardziej skomplikowane zestawy, tematyką nawiązują do aktualnych trendów, pojawiają się edycje limitowane, kolekcjonerskie. Są tak wciągające, że nawet dorośli chętnie układają je razem z dziećmi. Nikt z nas nie zdziwił się, że Michał jest fanem tych ponadczasowych klocków LEGO. Mama zadała naszemu Marzycielowi podchwytliwe pytanie – jaki mają problem w domu z klockami? Michał nieśmiało odpowiedział, że po prostu brakuje już na nie miejsca. Ma strasznie dużo zestawów, każda okazja jest wykorzystana, by Michał mógł otrzymać nowy komplet LEGO. Oczywiście oprócz składania gotowych budowli według wzoru Marzyciel potrafi stworzyć niesamowite pojazdy, łącząc części z różnych zestawów. To zdecydowanie jego największa pasja!

W wolnym czasie gra na komputerze w Minecrafta, dlatego na jego celowniku znalazł się fantastyczny zestaw klocków Górska Jaskinia. Jak się okazało, wymarzony komplet jest bardzo trudno dostępny, dlatego wysłałyśmy już naszą wróżkę Marzenkę na łowy, wiemy że Święty Mikołaj również poluje na takie klocki, także trzymajcie kciuki, żeby udało nam się uszczęśliwić naszego Marzyciela jak najszybciej!

Zachęcamy do pomocy przy realizacji marzenia, chętnych do wsparcia prosimy o kontakt z wolontariuszem prowadzącym – karolina.leszczynska@mammarzenie.org.