Nasze pierwsze spotkanie z Lenką odbyło się we wtorkowe popołudnie w Centrum Zdrowia Dziecka. Było nam szczególnie miło przyjść do naszej nowej Marzycielki, ponieważ wiedzieliśmy wcześniej od jej mamy, że Lenka na nas bardzo czeka, a to pozwoliło nam podejrzewać, że przygotowała do spełnienia
bardzo szczególne marzenie.

Lenka, mimo że na początku była lekko zawstydzona, powitała nas szerokim uśmiechem. Pierwsze lody przełamaliśmy za pomocą lodołamacza – dużego pluszowego psa. Jak się okazało, nie będzie on jedynym ani psem, ani pluszakiem Lenki – na jej łóżku siedział już różowy piesek. Gdy przeszliśmy do rozmowy o marzeniach, nasze przypuszczenia się potwierdziły – Lenka bardzo dobrze wiedziała, kim jesteśmy i jakie pytania chcemy jej zadać. Na pytanie pierwsze „Lenka, wiesz czym są marzenia?”, Marzycielka odpowiedziała: „Tak!”. Na pytanie drugie: „Czy masz jakieś marzenia?”, odpowiedziała: „Tak!”. Na trzecie pytanie: „Lenko, jakie jest Twoje największe marzenie, takie, o którym pomyślałaś np. przed zdmuchnięciem świeczek na torcie urodzinowym?”, Marzycielka wyszeptała: „Usiąść obok Idy Nowakowskiej w programie Dance, Dance, Dance i oceniać!”. Taka odpowiedź wywołała ogromny entuzjazm po naszej stronie! Lenka opowiedziała nam o swojej fascynacji Idą Nowakowską i pokazała nam swoje ulubione nagranie z Idą w roli głównej. Przyznała, że jest fanką programu i że bardzo by chciała w nim wystąpić obok Idy. Lenka uznała także – że samo spotkanie z Idą – byłoby również dla niej wielkim przeżyciem.

Po zebraniu wszystkich szczegółów, pożegnaliśmy się z Lenką i jej mamą, mając nadzieję na szybkie i piękne spełnienie marzenia dziewczynki.