Wielki finał misiowej zbiórki i wizyta świąteczna u naszych Podopiecznych

20 grudnia 2018
Dnia 14.12.2018 mieliśmy przyjemność odwiedzić najmłodszych pacjentów szpitala przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu.
Był to finał naszej zbiórki w ramach tegorocznego Dnia Pluszowego Misia, połączony z wizytą mikołajkowo-świąteczną u naszych Podopiecznych.
Chłód za oknem oraz rześkie powietrze jeszcze bardziej zmotywowały nas do żwawszego działania.
Przechodząc przez kolejne korytarze, spotykaliśmy się z ciepłym powitaniem przez personel.
Hojność naszych darczyńców całkowicie nas zaskoczyła. Po dłuższej chwili przenoszenia prezentów na oddział mogliśmy już rozpocząć obdarowywanie dzieci.
Mimo że w tym przypadku Mikołaj nie wchodził przez komin tylko przez drzwi, z każdą kolejną odwiedzoną salą odkrywaliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia.
Odwiedziny w każdym pokoju były wyjątkowe i nie sposób opisać słowami aury i szczęścia jakie panowały na dziecięcych oddziałach szpitala.
Wizyta brodatego Pana z workiem na plecach ma ogromną moc i pozwala choć na chwilę zapomnieć o chorobie oraz poczuć świąteczną atmosferę nawet w murach szpitala.
To wzruszające doświadczenie, widzieć jak na tylu dziecięcych twarzach pojawiają się uśmiech i radość.
Naszą świąteczną wizytę w Szpitalu przy ul. Kamieńskiego wsparli także pracownicy Hydropolis, którzy czas oczekiwania na wizytę Mikołaja wypełnili dzieciom fascynującymi doświadczeniami i warsztatami, za co najmocniej dziękujemy!
Dziękujemy także Zespołowi Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu, który ufundował w tym roku nowy strój Mikołaja dla naszego Oddziału!