W dniu 5 października 2016r. w Auchan Retail Polska odbył się Dzień Wolontariatu. Po raz pierwszy akcja miała miejsce jednocześnie we wszystkich krajach Auchan Retail. Ten wyjątkowy dzień ma przybliżyć pracownikom ideę wolontariatu oraz przekonać ich do niesienia pomocy potrzebującym.

W tym dniu nastąpiło przekazanie symbolicznych czeków Fundacji Auchan na rzecz młodzieży dla polskich, lokalnych stowarzyszeń, które otrzymały dofinansowanie w jubileuszowym Konkursie Grantowym Fundacji. Konkurs ten skierowany był do stowarzyszeń działających w otoczeniu społecznym sklepów Auchan, realizujących działania na rzecz  dzieci i młodych ludzi w wieku 5-25 lat, w 4 obszarach: zdrowie, edukacja, integracja społeczna. W ramach konkursu grantowego Fundacja Auchan wsparła 24 projekty w całej Polsce, w tym sklep przy ulicy Hetmańskiej.

Auchan Hetmańska od początku wspiera lokalne fundacje i stowarzyszenia, m.in.:

– Fundację Pomóż Im – na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi,

– Stowarzyszenie Jasny Cel – na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym,

– Fundację DKMS – na rzecz osób potrzebujących przeszczepu szpiku kostnego,

– Wampiriadę – projekt zbiórki krwi naszych klientów i pracowników w krwiobusach,

– Caritas i Polski Czerwony Krzyż – zbiórki i darowizny dla potrzebujących,

– Fundację Mam Marzenie – spełnianie marzeń chorych dzieci.

W tym czasie Hipermarket wspólnie organizował również akcje, główne z nich to:

– przekazanie dochodu ze sprzedaży urodzinowe tortu – ponad 3 tony pysznego ciasta,

– rekrutacja potencjalnych dawców szpiku kostnego – ponad 500 osób,

– uczestnictwo w polach nadziei – posadziliśmy ponad 1000 sadzonek żonkili,

– przekazanie wyprawek szkolnych dla ubogich dzieci.

To już trzeci konkurs grantowy, w którym Auchan Hetmańska ma okazję dać wsparcie lokalnym instytucjom pożytku publicznego – właśnie dzięki Fundacji Auchan na rzecz młodzieży.

* Auchan Retail Polska prowadzi działalność w 3 kanałach sprzedaży – hipermarketach, supermarketach i handlu elektronicznym. Auchan jest obecne w Polsce od 1996 r. Po 20 latach działalności Auchan to 76 hipermarketów, 33 supermarkety Simply oraz Auchan Direct – działający na terenie warszawy i okolic. Auchan jest firmą prywatną, nienotowaną na Giełdzie. Kapitał firmy należy w 88% do Stowarzyszenia Rodziny Mulliez,  a w 12 % do pracowników, w ramach akcjonariatu pracowniczego.