Spektakl „Okno na Parlament” Teatru Kwadrat odbył się 30 marca 2015r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Byliśmy i My ze swoimi Fundacyjnymi puszkami w celu zbiórki funduszy na marzenie Toli, która marzy o Wyjeździe do Disneylandu.

Wybory za pasem a z polityki zawsze można się pośmiać. Ale takiej wersji tekstu świat jeszcze nie widział. Angielski parlament zamienił się w budynek sejmu przy Wiejskiej. Można by pomyśleć, że prezentują autentyczną historię rodem z naszego sejmu, opisywaną na pierwszych stronach brukowców: „Romans posła z opozycją!” Mimo licznych wersji, plotek i zeznań – tylko wersja Teatru Kwadrat odsłania pełną prawdę. A dlaczego? Bo w końcu gdzie, jak nie w Warszawie, z okna widać parlament? A co z niego widać? Trupa w oknie, męża stanu w objęciach sekretarki z innej partii, jej męża – bandytę i żonę ministra za drzwiami. To co się z tego urodziło, mogli zobaczyć wszyscy widzowie tego dnia w Operze.

Dziękujemy Teatrowi i Operze za możliwość zbiórki oraz wszystkim, którzy wrzucili przysłowiową „złotówkę” do naszej Fundacyjnej puszki. Marzenie Toli mamy nadzieję, że już niebawem dojdzie do urzeczywistnienia.