Rok 2013 obfituje w szereg wydarzeń w skali całego kraju związanych z obchodami 10-tych urodzin Fundacji Mam Marzenie.

Jednym z takich wydarzeń było uroczyste zasadzenie Drzewa Marzeń. Istotne było zsynchronizowanie tych działań w czasie we wszystkich oddziałach regionalnych.

Tak więc 15go czerwca 2013r., około godz.12-tej, wolontariusze naszego Oddziału Bydgoskiego, na czele z koordynatorką oddziału przemaszerowali z naręczami balonów z logo fundacji na pobliski skwer, gdzie czekali pracownicy firmy Rafan Ogrody z niezwykłej urody drzewkiem z gatunku klon zwyczajny- odmiana ‘Drummondii’ o pięknych jasnozielonych liściach z kremowobiałym obrzeżeniem. Sponsorem tego drzewka jest p. Leszek Chmielnicki- Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Nasiennego ROLNAS sp. z o.o. z Bydgoszczy. Pan Prezes , który przybył na uroczystość sadzenia drzewka wraz ze swoją rodziną, otrzymał w podziękowaniu od Fundacji pamiątkowe serce z ceramiki.

Po zasadzeniu drzewa przez pracowników firmy ogrodniczej , zostało ono udekorowane obrazkami dziecięcych marzeń, przygotowanymi przez przedszkolaków z Przedszkola Nr 59 w Bydgoszczy i podopiecznych fundacji.

Klon stanął przy okazałym kamieniu, na którym umieszczono okolicznościową tabliczkę, upamiętniającą 10-te urodziny Fundacji Mam Marzenie. Sponsorem i wykonawcą tej tabliczki jest firma reklamowa z Bydgoszczy, która chce pozostać anonimowa.

Uroczystość ta wzbudzała spore zainteresowanie przechodniów, a wszyscy chętni, zarówno dzieci, jak i dorośli, byli obdarowywani naszymi fundacyjnymi balonami.

Warto nadmienić, że w dniach 14-16 czerwca podobne uroczystości zasadzenia pamiątkowych Drzew Marzeń odbyły się w 17 oddziałach Fundacji Mam Marzenie.

Bydgoski Oddział Fundacji Mam Marzenie składa szczególne podziękowanie p. Joannie Mostowskiej z Urzędu Miasta za pomoc w organizacji tego ważnego dla nas wydarzenia.

Mamy nadzieję, że to piękne drzewo będzie trwałą pamiątką i znakiem zakorzenienia się Fundacji w naszym mieście.