21 i 22 października odbyła się w bydgoskim Multikinie Akademia Filmowa, na którą zostaliśmy zaproszeni, aby przeprowadzić tematyczne prelekcje.

W środę, 21.10, o godzinie 10:00 klasy 4-6 miały okazję posłuchać opowieści o spełnionych marzeniach, o tym, że warto marzyć, mimo wszelakich przeciwności, które stawia nam świat. Przedstawiliśmy im naszych podopiecznych, oraz jak udaje nam się im pomóc. Po krótkim wstępie wspólnie z uczniami obejrzeliśmy film „Mecz z życia”, który ukazywał walkę z ciężką chorobą norweskiej dziewczynki, która marzyła o wystąpieniu w szkolnej drużynie piłkarskiej.

Natomiast w czwartek, 22.10, również o godz. 10 przybyliśmy wraz z gimnazjalistami na pokaz filmu „Jak to jest?”, przed którym oprócz zachęcania do wolontariatu (młodzież ta powoli dojrzewa do bycia wolontariuszem) pokazaliśmy, że marzenia ich rówieśników, którzy chorują na choroby zagrażające ich życiu, są przeróżne, których my nie potrafimy sobie w stanie wyobrazić.

Podczas tych prelekcji mieliśmy okazję przemawiać do tak licznych grup, co musiało łączyć się z odpowiednią tremą. Jednakże, jak zapewniła nas Zuza – pracowniczka Multikina, poszło nam niesamowicie. Na zakończenie tych dwóch pracowitych dni podziękowaliśmy sobie nawzajem i nawiązaliśmy, miejmy nadzieję, owocną współpracę – już w poprzednich latach Multikinio spełniło marzenie. Dziękujemy!