Weekend 17-18 października upłynął pod kątem sportu. W Bydgoszczy odbywał się bowiem Półmaraton Bydgoski. Po nawiązaniu (jak się później okazało owocnej) współpracy z organizatorami wystawiliśmy swoje stoisko podczas zapisów na ten bieg, podczas których mieliśmy możliwość zbierania funduszy na marzycieli z naszego oddziału.

Przez całą sobotę oraz rankiem w niedzielę przewinęło się przez nasze stoisko ponad 3 tys. osób, które były związane (mniej lub bardziej) z biegiem. Mając do dyspozycji puszki, setki balonów i ulotek ruszyliśmy do działania. Reklamowaliśmy swoją działalność, namawialiśmy do wolontariatu, dzieciom i zakochanym parom wydawaliśmy balony oraz wydawaliśmy ulotki. Przede wszystkim zbieraliśmy pieniądze na spełnienie kolejnych marzeń naszych podopiecznych.

W niedzielę, gdy rozpoczynał się bieg, wyszliśmy poza stoisko, by zbierać fundusze na trybunach Stadionu Miejskiego, gdzie rozpoczynał i kończył się wyścig. Pogoda nie rozpieszczała, od paru dni padał deszcz, lecz biegacze byli rozgrzani. My również, głównie chęcią dopingowania i szerzenia idei Fundacji.

Czas ten był dla wszystkich owocny – biegacze zdobyli medale i wygrali sami ze sobą, my zebraliśmy kolejne fundusze na realizację marzeń i zaistnieliśmy w gronie sportowym. Mieliśmy okazję poznania wielu nowych ludzi i aktywnie spędzić wolny czas. Organizatorzy biegu podjęli chęć dalszej współpracy w przyszłości, co da nam okazję do dalszej promocji i dalszych zbiórek.

Dwa dni upłynęły pod kątem sukcesów. Czy mogło nam coś zepsuć wówczas humor? Oczywiście, że nie! Dziękujemy organizatorom biegu za możliwość przeprowadzenia zbiórki oraz promocji Fundacji!