Gra w piłkę, szkolne przyjaźnie, pierwsze zauroczenia… tak powinna wyglądać ich codzienność. Zamiast tego jest ból, cierpienie i szpitalne mury.

Jako Fundacja Mam Marzenie od lat działamy spełniając marzenia dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. To mały promyk słońca, który sprawia uśmiech na ich twarzach i pozwala choć na chwilę zapomnieć o trudnej codzienności. Teraz magią spełniania marzeń zarażamy również Fundacje Siepomaga. Wspólnie działamy, aby móc zrealizować największe pragnienia sześciorga bohaterów:

💚 Hubert 💚
Życie nie oszczędza go od najmłodszych lat – choruje na niedokrwistość Fanconiego, przez co nie mógł chodzić do przedszkola, a szkołę rozpoczął nauką zdalną. Hubert lubi biegać, grać w siatkówkę i piłkę nożną. Niestety choroba nie pozwala mu na regularne treningi czy choćby częstszą zabawę z równieśnikami…  
Bystry, skromny, ciekawy świata. 

Jego marzeniem jest wyjazd do Legolandu. Ulubione postacie z bajek, przejazd kolejką – dziecięca beztroska, radość, której w jego 8-letnim życiu powinno być zdecydowanie więcej. Podarujmy mu wspólnie trochę dzieciństwa!

Fundacja Mam marzenie


💚 Oliwier 💚
Ma zaledwie 13 lat i siłę wojownika. Toczy jedną z najcięższych walk. Jego przeciwnik to mięsak. Choroba onkologiczna sprawiła, że jego codzienność to trudne i wymagające leczenie chemioterapią. Godziny, dni spędzone w szpitalnych salach. Ale Oliwier się nie poddaje. Choroba nie zabije w nim marzeń. Jest ciekawy świata, ma dużo zainteresowań. Jego pasją jest a świat gier komputerowych. 

Oliwier marzy o własnym kanale na YouTube,  graniu w ambitne gry. Do tego niezbędny jest laptop gamingowy z dobrą kartą graficzną. To jego marzenie. Pozwólmy Oliwierowi rozwijać swoją kreatywność, dajmy mu odskocznię od niełatwej codzienności. 

Fundacja Mam marzenie


💚 Olek 💚
Inteligentny i błyskotliwy chłopak o wszechstronnych zainteresowaniach, które rozwija mimo przeciwności losu. Choruje na rodzaj nowotworu kości (osteosarcomę), przez co musi poruszać się o kulach. Choroba nie powstrzymuje go od chęci odkrywania świata. Olek lubi oglądać rywalizację sportową w różnych dziedzinach, nawet takich jak snooker!
Najbardziej jednak lubi grać w szachy – z łatwością pokonuje już całą rodzinę! Szachowe potyczki od niedawna rozgrywa też w internecie.

Marzeniem Olka jest nowoczesny i szybki laptop z dotykowym ekranem. Dzięki takiemu sprzętowi Olek mógłby nie tylko rozwijać zainteresowania i pokonywać kolejne szachowe wyzwania, ale i bezstresowo uczestniczyć w szkolnych zajęciach szkolnych.

Fundacja Mam marzenie


💚 Oliwka 💚
Kocha zwierzęta, jako mieszkanka wsi – w gospodarstwie ma ich cały przekrój. Oliwka choruje na SMA, przez co stałym elementem jej życia są wizyty w szpitalu.  
W przyszłości rozważa karierę weterynarza,  ale równie ważna jest dla niej też edukacja, aby w przyszłości mogła wykorzystać zdobytą wiedzę pomagając chorym zwierzętom.

Oliwka marzy o łóżku na antresoli z miejscem do nauki na dole. Chciałaby,
aby miało ono prosty styl i neutralne kolory. Poza frajdą ze spania na wysokości da to też naszej Marzycielce przyjemną przestrzeń do pogłębiania wiedzy.

Fundacja Mam marzenie


💚 Krzyś 💚
Ogromny uśmiech to jego znak rozpoznawczy. Nie znika z jego twarzy nawet pomimo pojawiających się trudności. Latem pojawiły się u niego problemy z chodzeniem, zaczął szybko chudnąć… Pod koniec października zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy kości i rozpoczął chemioterapię. Jego życie to regularne rehabilitacje.
Krzyś jest zapalonym kibicem Liverpoolu, mocno kibicuje również Robertowi Lewandowskiemu. Na jednym tchu wymieni cały skład swojej ulubionej drużyny piłkarskiej

Jedynym i największym marzeniem Krzysztofa jest laptop gamingowy – niezbędny do szkoły, gier i rozmów z bratem. Sprzęt ułatwiłby mu odkrywanie świata i choć nieco urozmaiciłby czas spędzany w szpitalnych murach.

Fundacja Mam marzenie


💚 Marek 💚 
Marek cierpi na chorobę zwaną mięsakiem Ewinga. Każdego dnia zmaga się z tym twardym przeciwnikiem, ale nie daje za wygraną! Leczenie jest bardzo wymagające, jednak chłopiec stara się skupiać na swojej przyszłości i uczy się programować. Żeby chociażby trochę zapomnieć o kolejnych dniach spędzanych na leczeniu szpitalnym, Marek marzy o karcie graficznej.

To umysł ścisły. Ten utalentowany chłopak interesuje się programowaniem, budową komputerów od zera, lubi też grać w gry. Pasja sprawiła, że komputer stał się najważniejszym atrybutem jego życia
codziennego. Marzenie Marka czyli karta graficzna ma stanowić jeden z elementów komputera, który chłopiec chce sam złożyć!

Fundacja Mam marzenie

Spełnijmy ich świąteczne marzenia i dajmy choć namiastkę normalności. Ta mała nadzieja może być dla nich największym motorem napędowym do dalszej walki… przed nimi całe życie!

„Gdy marzenia się spełniają
to choroby gdzieś znikają…
…choć na chwilę”

Nie mamy wiele czasu! Już 10.12.2022 r. w Auli UAM w Poznaniu odbędzie się uroczysta Gala Fundacji Mam Marzenie. Tylko z Waszą pomocą będziemy w stanie spełnić marzenia naszej szóstki Marzycieli jeszcze przed galą! 💚

Każda wpłata się liczy – środki wpłacać można na skarbonkę konkretnego Marzyciela, albo na konto całej zbiórki (wówczas środki zostaną rozdzielone po równo, dla wszystkich sześciu Podopiecznych).