Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasza fundacja postanowiła po raz kolejny spędzić go aktywnie dzieląc się wcześniej zebranymi pluszakami.

25 listopada udaliśmy się do szpitala w Zabrzu, aby i tam dzieci, mimo swojej choroby, także mogły uczcić ten wyjątkowy dzień otrzymując nowego pluszaka. Rozdawanie rozpoczęliśmy od oddziału onkologicznego, na którym dzieci jako pierwsze mogły wybrać, którego misia chciałyby zatrzymać. Niektóre z nich powiedziały nam, że już od rana czekały na miśka, a jeszcze inne były bardzo zdziwione naszą obecnością, ale każde dziecko obecne na oddziale bardzo cieszyło się z małej niespodzianki. Następnie kontynuowaliśmy naszą podróż po pozostałych oddziałach, wręczając misie wszystkim dzieciom i każdy (łącznie z wolontariuszami wspaniale się bawił).

Pluszaki są wspaniałymi towarzyszami dzieci podczas zasypiania oraz podróży, ale także są to powiernicy największych dziecięcych sekretów oraz najlepsi przyjaciele każdego malucha. Mamy nadzieję, że misie wręczone przez nas małym pacjentom, będą towarzyszyć w trudnych chwilach i sprawią, że troski i zmartwienia choć na chwilę znikną. Popołudnie spędzone na oddziale bardzo szybko nam minęło i każdy wolontariusz wrócił do domu szczęśliwy, pełen nowej energii i doświadczeń po tym wyjątkowym dniu.