6 października wolontariusze FMM będą prowadzili zbiórkę w katowickim Spodku podczas największego festiwalu bluesowego.

Jest taka rzeka, co ze smutku się rodzi
Jest taka rzeka, co z głębin powodzi
Swą wiarą w nadzieję spełnia marzenia
Swój nurt w piedestale miłości nadycha

Jest RAWA !
Jest BLUES !
Jest FESTIVAL !

Już 6 października w katowickim Spodku odbędzie się jeden z największych festiwali bluesowych na świecie – to już 32. edycja! Dzięki wspaniałomyślności dyrektora wydarzenia – P. Irka Dudka, możemy wziąć udział w imprezie, na której przeprowadzimy kwestę na rzecz spełnienia marzenia 16-letniej Mileny. Dziewczyna chciałaby pojechać do Watykanu i odwiedzić grób Jana Pawła II, by podziękować za otrzymane łaski oraz prosić o siłę do dalszej walki o zdrowie, walki o życie.
Rawa Blues Festival organizowany jest od 1891 r. Za każdym razem uczestniczy w nim wiele legendarnych gwiazd bluesa. Jest to impreza ponadpokoleniowa, festiwal rodzinny, na którym można się wspaniale bawić bez alkoholu, a pozytywny klimat zapewnia niesamowita energia płynąca z serc artystów oraz pokojowo nastawionych dusz uczestników.

Na tegorocznej Rawie zagra 18 zespołów, m.in.: Robert Cray Band, Roomful of Blues, Eric Sardinas, Davina and The Vagabonds, The Reverend Peyton’s Big Damn Band oraz Irek Dudek Big Band. Robert Cray – będzie główną gwiazdą. Ten amerykański gitarzysta i wokalista jest pięciokrotnym laureatem nagrody Grammy i obecnie jednym z najbardziej uznanych muzyków bluesowych na świecie. Równolegle do występów na dużej scenie, odbywają się imprezy określane ogólnym mianem „Tygla Kulturalnego” , w ramach których ma miejsce m.in. happening malarski i wystawa prac studentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych oraz „Kawiarenka poetycka”. Rawa Blues Festival został laureatem nagrody „Keeping the Blues Alive 2012” przyznawanej przez amerykańską organizację Blues Foundation.

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu:
www.rawablues.com/pl/

Serdecznie zapraszamy!