21 listopada Katowice zostały oficjalnie opanowane przez nalot Pluszowych Miśków! To nie jest żart!

Jak możecie zobaczyć w naszej fotorelacji, przedszkola, szkoły podstawowe, licea, zespoły szkół, prywatne osoby czy też firmy bardzo aktywnie zaangażowały się w organizowaną przez nas akcję. Zgłosiło się do nas ponad 120 placówek łącznie, a w międzyczasie zgłaszają się jeszcze kolejni chętni darczyńcy. Zebraliśmy… zgadnijcie ile??? Ponad 1800 pluszowych misiów (!)

Dodatkowo, oczywiście zostaliśmy obdarowani materiałami plastycznymi, książkami, grami czy też puzzlami. A to wszystko po to by umilić czas kochanym dzieciom, które część swojego dzieciństwa muszą spędzić w szpitalnej Sali. Dzięki pomocom plastycznym będziemy w stanie zająć ich myśli czymś innymi, aniżeli tylko widokiem kapiących kropelek w kroplówkach, a pluszowe misie z pewnością pozwolą umilić czas snu, wypoczynku, który tak bardzo jest im w tym czasie potrzebny.

Dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kobylińskiego 4 w Katowicach, byliśmy w stanie odbierać zebrane rzeczy, segregować je na kategorie i oddziały szpitalne, które zostaną obdarowane podarkami.

Z całego marzycielskiego serca serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi i Panu Mariuszowi za zgodę na przeprowadzenie zbiórki, za wyrozumiałość za powstały chaos misiowy i szczerą chęć pomocy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazane wsparcie.

Dziękujemy również wszystkim placówkom, które wzięły udział w akcji, wyrażając tym samym chęć celebrowania tego święta z nami oraz z naszymi podopiecznymi. Dziękuję także wszystkim wolontariuszom, którzy w tym czasie poświęcili swój czas oraz swoje samochody, by móc bardzo sprawnie posegregować zebrane rzeczy i przewieźć je w docelowe miejsca.

JESTEŚCIE WIELCY I CZYNICIE TEN ŚWIAT PIĘKNIEJSZYM!!!

Dzięki akcji zostaną obdarowane szpitale dziecięce w Zabrzu, Katowicach, Chorzowie, Rybniku oraz hospicjum CORDIS. Wkrótce pojawią się również relacje z tych wydarzeń w naszych aktualnościach.

Marzycielski zespół katowickiego oddziału Fundacji Mam Marzenie