Kilka dni przed Wigilią śląski oddział Fundacji Mam Marzenie zorganizował Świąteczne Spotkanie dla Marzycieli, Przyjaciół, Sponsorów i Wolontariuszy.

19 grudnia 2013 roku w Hotelu Focus w Chorzowie gościliśmy aż ośmiu Marzycieli z rodzinami, Przyjaciół ze szkół, firm i organizacji na stale współpracujących z naszym oddziałem, Sponsorów, którzy przyczynili się do realizacji marzeń spełnionych w trakcie tego wieczoru, oraz Wolontariuszy Oddziału.

Rozpoczęliśmy ten świąteczny wieczór od fundacyjnej piosenki „Przyjaźń” i klipu ukazującego realizacje marzeń. Po przywitaniu zaproszonych gości rozpoczęła się pierwsza część czyli realizacja aż trzech marzeń. Pierwszym Marzycielem był dziewięcioletni Marcin, który pragnął otrzymać niebieski laptop. Dzięki pomocy firmy Texland mogliśmy wręczyć zaskoczonemu chłopcu jego wymarzony sprzęt. Gdy Marcin sprawdzał swój nowym sprzęt, przeszliśmy do stolika Wiktorii. Bardzo nieśmiała 15-lata, miała takie samo marzenie jak Marcin – niebieski laptop. Jej marzenie została zaadoptowane przez anonimowego sponsora i kilka chwil po Marcinie, również ona mogła włączyć swój laptop. Trzecim marzycielem, który mógł cieszyć się spełnieniem marzenia był Szymon. Chłopiec wymarzył sobie również laptop i otrzymało z rąk przedstawicieli firmy Gallup, która adoptowała jego marzenie. Dodatkowo dzień wcześniej Szymon obchodził urodzin i z tej okazji otrzymał od nas torcik z jedną symboliczną świeczką.

Po tak pracowitym początku, mogliśmy chwilę odpocząć przy specjałach przygotowanych przez kucharzy Hotelu Focus. Drugą część spotkania rozpoczął klip promujący działalność naszego oddziału i część z pośród 80 zrealizowanych w tym roku marzeń. Po tej prezentacji rozpoczęliśmy realizacje kolejnych trzech marzeń. Pierwsze zrealizowane zostało przed naszą salą, Dominika z rąk innej Marzycielki – Magdy otrzymała wymarzony laptop, zaś od przedstawicieli Fiesta Klub Polska, słuchawki. Magda spełniła swoje marzenie dotyczące wydania książki, dochód z jej sprzedaży przeznaczyła na spełnienie marzenia innego dziecka. Teraz nasza Marzyciela stała się Sponsorem kolejnego marzenia. Drugim marzeniem jakie mogliśmy zrealizować w tej części było marzenie Grażynki, która swój wymarzony laptop otrzymała od Dyrekcji Gimnazjum nr 18 w Katowicach. Gdy Grażynka rozpakowywała swój laptop, przeszliśmy do Arka, który pragnął otrzymać komputer stacjonarny. Marzenie to udało się zrealizować dzięki pomocy firmy Texland i prowadzonej na Śląsku zbiórce używanej odzieży.

Kolejna przerwa rozpoczęła się od występu Joanna Dolaty, która zaprezentowała nam kilka świątecznych utworów. Gości mieli chwilę czasu na rozmowy oraz spróbowanie pierników przygotowanych przez wolontariuszy oraz ciasta przygotowanego przez restaurację. Ostatnia cześć rozpoczęła się od spełnienia marzenia Mikołaja, chłopak pragnął otrzymać komputer DELL, to marzenie mogliśmy spełnić dzięki akcji „Zamień Kwiaty na Marzenia” oraz firmie Texland. Ostatnim marzeniem zrealizowanym tego dnia było marzenie Piotrka z Rudy Śląskiej. Chłopak chciał otrzymać słuchawki Monster Beats, dzięki organizowanemu przez Samorządu Studentów Politechniki Śląskiej Mikołajkowemu Kabaretonowi, mogliśmy wręczyć je jeszcze przed świętami.

Po realizacji aż ośmiu marzeń, w imieniu Fundacji Mam Marzenie złożyliśmy życzenia wszystkim uczestnikom spotkania i po wielu rozmowach z uczestnikami spotkania będziemy chcieli powtórzyć je za rok.

Dziękujemy wszystkim sponsorom marzeń naszych podopiecznych oraz dyrekcji Hotelu Focus za pomoc w organizacji tego świątecznego spotkania.