10 grudnia 2014 roku śląski oddział Fundacji Mam Marzenie zorganizował Spotkanie Świąteczne Marzycieli, Przyjaciół, Sponsorów i Wolontariuszy.

Nieuchronnie zbliżające się święta, mimo braku śniegu, podbudowują człowieka i wprowadzają w radosny nastrój. Taki to nastrój panował na spotkaniu świątecznym śląskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie w Hotelu Best Western w Katowicach. Gościliśmy na nim przede wszystkim Marzyciele z rodzicami, a dokładnie 8 Marzycieli, którym tego dnia zrealizowaliśmy marzenia. Oprócz Marzycieli spotkali się z nami sponsorzy i przyjaciele naszego oddziału, którzy przez cały rok wspierają naszą działalność. Każdy z nich mógł na własne oczy przekonać się ile radości sprawie spełnienie marzenia.

 

W pierwszej części spotkania Nikola otrzymała swoją zabawkę Furby podarowaną przez Gimnazjum nr 6 w Rudzie Śląskiej. Drewniana kolejka niczym z amerykańskich filmów lat 90` przekazana przez przedstawicieli sklepu Ikea Katowice otrzymał Oliwier. Trzecimy spełnionym marzeniem był Xbox z telewizorem dla Sonii. Sponsorem tego marzenia była firma Texland i zbiórka używanej odzieży prowadzona na terenie całego województwa.

W międzyczasie przygrywał nam Śląski Oktet Gitarowy, który pozwolił się przenieść na koncert niczym w filharmonii. W przerwie udało nam się wylicytować ozdoby wykonane przez dzieci z oddziału onkologii Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Przepiękny bombki, aniołki i papierowe choinki, szybko znalazły hojnych nabywców.

Druga tura, kolejne pięknie zrealizowane marzenia. Tym razem zaczęliśmy od wręczenia ponadczasowych klocków Lego w wersji westernowej podarowane przez sponsorów Panią Aleksandrę Żórawską, Niepubliczne Przedszkole Akademia Kolorowych Podróży z Sosnowca oraz Klub Dorosłych Fanów Lego. Kacperek był bardzo szczęśliwy gdy mógł wreszcie otworzyć otrzymane paczki. Czarny laptop trafił w ręce Szymona, który otrzymał dzięki akcji „Zamień kwiaty na marzenia”. Siostry Oliwia i Nikola, dzięki pomocy firmiy Iglomen oraz Państwa Firlej otrzymały konsole do gier PS3 oraz telefon Sony Xperia Z3. Na koniec na salę wjechał rower, dla Pauliny. Sponsorem tego marzenia byli uczestnicy Wrak Race Silesia oraz Niepubliczne Przedszkole Prestige for Kids z Komorowa.

Na koniec przedstawiciel Zespoły Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie otrzymał statuetkę Marzenki 2013, za prowadzony w szkole wolontariat wśród uczniów.

Dziękujemy wszystkim za udział i przepiękną atmosferę, ale przede wszystkim dziękujemy marzycielom. Za te wspaniałe uśmiechy na twarzach.