Tradycją naszego oddziału jest Spotkanie Świąteczne organizowane w grudniu, na którym mamy okazję spełnić marzenia naszych podopiecznych, podsumować co zrobiliśmy w danym roku, podzielić się przeżyciami ze sponsorami, przyjaciółmi fundacji i rodzinami naszych podopiecznych.

Tak również było w tym roku – 16 grudnia w hotelu Fokus w Chorzowie zapanowała magiczna atmosfera świąt i radości płynącej ze spełnionych marzeń. Gościliśmy na nim przede wszystkim Marzycieli z rodzicami, spotkali się z nami również Sponsorzy i Przyjaciele naszego oddziału, którzy przez cały rok wspierają naszą działalność. Każdy z nich mógł na własne oczy przekonać się ile radości sprawie spełnienie marzenia.

Pierwsze dwa marzenia dotyczyły kategorii „chcę dostać”- 9-letni Szymon otrzymał laptopa podarowanego przez firmę Iglomem, natomiast laptop dla 17-letniego Wojtka mogliśmy zakupić dzięki akcji „Zamień kwiaty na marzenia” jak również dzięki wolnym wpłatom dokonywanym na naszego konto przez cały rok.

W przerwie udało nam się wylicytować ozdoby wykonane przez dzieci z oddziału onkologii Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Przepiękne bombki, aniołki i papierowe choinki, szybko znalazły hojnych nabywców. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas w ten sposób, ponieważ zebraliśmy ponad 1400 zł na nowe marzenia.

Podziękowania należą się również Panu Bartłomiejowi Kurek z „B7 Salon Fryzjerski” w Katowicach, który przekazał oddziałowi Katowice 4000 zł na realizację marzeń.

Bardzo serdecznie dziękujemy również zespołowi Pedro y Mari, który towarzyszył nam cały wieczór umilając go swoją muzyką.

W drugiej części spotkania spełniliśmy kolejne marzenia, dwa z nich były dość nietypowe albowiem będą zrealizowane dopiero na wiosnę, jednak dziewczynki już teraz mają pewność, że marzenia będą spełnione. 4-letnia Iga otrzymała Voucher na lot balonem, natomiast w ogrodzie 7-letniej Oliwii powstanie plac zabaw, który sama zaprojektowała.

Po kolacji obejrzeliśmy film odnośnie zrealizowanych marzeń w 2015 roku w śląskim oddziale i spełniliśmy trzy ostatnie marzenia tego wieczoru. Wszystkie dotyczyły kategorii „chcę dostać” jednak dwa z nich były dość „żywe”. Dwie z naszych podopiecznych marzyły o pieskach. Maltańczyk dla 3-letniej Patrycji został zrealizowany dzięki akcji „Bieg Mikołajkowy”, który jest organizowany co roku w Rudzie Śląskiej, natomiast sponsorem Yorka dla Amelii był Pan Grzegorz.

Ostatnie zrealizowane marzenie tego grudniowego wieczoru należało do Pawła, który chciał komputer stacjonarny. Udało się go zakupić dzięki różnym akcjom organizowanym przez nasz oddział.

Dziękujemy wszystkim za udział i przepiękną atmosferę, ale przede wszystkim dziękujemy marzycielom. Za te wspaniałe uśmiechy na twarzach i do zobaczenia za rok!