Dzień Pluszowego Misia w oddziale kieleckim, dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu placówek uszczęśliwił nie tylko małych pacjentów oddziału hematologiczno – onkologicznego, ale również wszystkich oddziałów szpitala pediatrycznego, dziecięcego oddziału szpitala psychiatrycznego oraz podopiecznych placówki opiekuńczo – wychowawczej „Dobra Chata”.

Jednak zacznijmy od początku: Wolontariusze kieleckiego oddziału Fundacji Mam Marzenie oczekiwali na zebrane przez osoby o wielkich sercach dary przez cztery, ustalone dni, ale okazało się, że zainteresowanie było na tyle duże, że zbiórka przeciągnęła się na cały tydzień! Trafiło do nas dużo pluszaków, a także ogrom gier, puzzli, artykułów plastycznych, książek, kolorowanek i zabawek. W możliwości zbiórki bardzo pomogła nam wspólnota Zarażę cię Bogiem, która w tym celu udostępniła nam swoją siedzibę. Następnie nadszedł czas na segregację rzeczy. Pracy było bardzo dużo, ale dzięki zaangażowaniu i chęciom młodzieży z Niepublicznej Bursy w Kielcach poszło błyskawicznie!

W sobotę 26 listopada pod dworek, w którym znajdowały się zebrane dary przyjechały cztery samochody z uśmiechniętymi kierowcami, bez których wykonanie zadania byłoby niemal niemożliwe! Samochody zapakowaliśmy po brzegi i ruszyliśmy do szpitali. Tam czekali już na nas pomocnicy, czyli młodzież z Niepublicznej Bursy Szkolnej i dwie wychowawczynie (w tym nasza dawna wolontariuszka Ola) oraz przedstawiciele wspólnoty Zarażę cię Bogiem. Na miejscu podzieliliśmy się na trzy grupy: pierwsza udała się na oddział hematologiczno-onkologiczny, a dwie pozostałe na inne oddziały pediatryczne. Dzieci chętnie wyciągały rączki po piękne, uśmiechnięte, puchate misie i inne podarunki. Na twarzach małych pacjentów malowało się początkowo zaskoczenie, które następnie zamieniało się w radość! Poza podarunkami dla poszczególnych dzieci, na każdym z oddziałów pozostawiliśmy rzeczy, z których mogą korzystać wspólnie. Były to głównie gry i artykuły plastyczne, a także książki, które będą mogły posłużyć zarówno aktualnym, jak i przyszłym pacjentom. Po dwóch godzinach bardzo szczęśliwi opuściliśmy oddziały, ale okazało się, że zostało nam w samochodzie jeszcze sporo rzeczy! Byliśmy zdumieni, że mimo nieszczędzenia ich nie daliśmy rady wszystkiego rozdać. Postanowiliśmy więc wyłonić grupę osób, które mogą zostać i przedłużyć radość obdarowywania dzieci. Pomyśleliśmy, że warto odwiedzić placówkę opiekuńczo – wychowawczą i takim sposobem znaleźliśmy się w „Dobrej Chacie”, gdzie serdecznie powitali nas podopieczni oraz pani wychowawczyni. Dzieci były niesamowicie szczęśliwe! Mimo wszystko nie był to koniec! Pozostawiliśmy w siedzibie ZcB jeszcze sporo zebranych artykułów, aby zapewnić małych pacjentów ze szpitala psychiatrycznego, że również o nich pamiętamy! Kilka dni później pojawiliśmy się więc również tam!

Dzięki darczyńcom i pomocnikom uszczęśliwiliśmy więc więcej dzieci niż początkowo założyliśmy, co jest dla nas ogromną radością! Było magicznie! Dobroć serc ludzi przełożyła się na szerokie uśmiechy i radość dzieci za co ogromne podziękowania kierujemy do osób prywatnych, kierowców: Agnieszki, Bartka, Dominiki i Roksany oraz placówek:

 1. Internatu Państwowego Liceum Szkół Plastycznych w Kielcach
 2. IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach;
 3. Klubiku „Złote Rybki” w Kielcach;
 4. Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Hucie;
 5. Niepublicznej Bursy w Kielcach;
 6. Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach
 7. Przedszkola „Mały Świat” w Kielcach;
 8. Przedszkola Dzieciaki.pl – Wyspa Odkrywców w Kielcach;
 9. Przedszkola i Żłobka Re-Re-Kum-Kum w Starachowicach;
 10. Przedszkola Niepublicznego „Mały Świat” w Kielcach;
 11. Przedszkola Niepublicznego AQQ w Kielcach;
 12. Przedszkola Publicznego nr 3 w Radomiu;
 13. Przedszkola Samorządowego nr 1 w Kielcach;
 14. Przedszkola Samorządowego nr 27 w Kielcach;
 15. Przedszkola Samorządowego nr 28 w Kielcach;
 16. Przedszkola Samorządowego nr 3 w Kielcach;
 17. Przedszkola Samorządowego nr 32 w Kielcach;
 18. Przedszkola Samorządowego nr 36 w Kielcach;
 19. Przedszkola Samorządowego nr 39 w Kielcach;
 20. Przedszkola Samorządowego nr 9 w Kielcach;
 21. Przedszkola w Cisowie;
 22. Przedszkola w Daleszycach;
 23. Przedszkola w Mąchocicach Scholasterii;
 24. Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim;
 25. Punktu Przedszkolnego w Widełkach;
 26. Szkoły Podstawowej nr 12 w Kielcach;
 27. Szkoły Podstawowej nr 13, im. W. Jagiełły w Kielcach;
 28. Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach;
 29. Szkoły Podstawowej nr 2, im. M. Konopnickiej w Kielcach;
 30. Szkoły Podstawowej nr 28 w Kielcach;
 31. Szkoły Podstawowej nr 34 w Kielcach;
 32. Szkoły Podstawowej w Leszczynach.
 33. Szkoły Podstawowej, im. J. Korczaka w Woli Kopcowej
 34. VI Liceum Ogólnokształcącego, im. J. Słowackiego w Kielcach;
 35. Wspólnoty Zarażę cię Bogiem;
 36. X Liceum, im. J. Wybickiego w Kielcach
 37. Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach;
 38. Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, im. L. Różyckiego w Kielcach;
 39. Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Kielcach;
 40. Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach;
 41. Zespołu Szkół w Kostomłotach Drugich.

Poniżej kilka zdjęć z tego niezwykłego dnia! Zapraszamy do obejrzenia :)