Wszystkich mieszkańców Kielc i okolic serdecznie zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Marzeń już w niedzielę 26 maja. Ten wyjątkowy dzień świętować będziemy w Galerii Korona Kielce.

 

W godzinach 12:00 – 16:00 można nas będzie spotkać w Galerii Korona Kielce przy ul. Warszawskiej 26, do której wszystkich serdecznie zapraszamy.

Dla przybyłych gości czeka wiele atrakcji: nasi Wolontariusze przygotowują gry i zabawy dla dzieci , a na wszystkich czekają upominki i łakocie . Będzie kącik do malowania twarzy – jak i do rysowania swoich marzeń na arkuszach papieru czy też do tworzenia ciekawych prac plastycznych i wydzieranek.  Nauczymy się też, jak malować piaskiem.

Razem spędzimy czas na zabawach- od gier planszowych po maty interaktywne czy też zabawy zespołowe.  Dużą część naszych  działań zajmą marzenia, a w międzyczasie będzie można przywitać się z wesołą maskotką.

Wesprze nas dietetyk oraz trener personalny, który podpowie, co jeść, aby pozostać zdrowym, oraz- jak znaleźć zamienniki naszych ulubionych dań, by były bardziej bogate w witaminy. Porozmawia też o bardzo ważnej codziennej aktywności, bo przecież ruch to zdrowie.

Do spróbowania będą zdrowe sałatki i koktajle przygotowane z pomocą dietetyka.

W osobnym kąciku będzie można przejść podstawowe badanie pediatryczne, a zainteresowani  kompleksowym zestawem badań otrzymają skierowanie do poradni.

26 maja pragniemy zaprosić wszystkich do zabawy po zdrowie i uśmiech.

Wolontariusze krótko przedstawią misję Fundacji- wszystko po to, by pokazać, jak wielką moc mają marzenia.

 

Niech Ogólnopolski Dzień Marzeń świętowany w Kielcach pomoże nam otworzyć się na dziecięcą radość i siłę marzeń oraz nauczy doceniać zdrowie- bo przecież w życiu jest ono kluczowe.

 

O Ogólnopolskim Dniu Marzeń:

Historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń rozpoczęła się od niezwykłego spotkania z krakowskim Marzycielem – Krystianem. Wybraliśmy się na wizytę do Krystiana, aby poznać jego największe marzenie. Ku zdziwieniu wszystkich wolontariuszy, marzenie chłopca było wyjątkowe. Krystian bowiem zamarzył o przebadaniu jego kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”.

Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcję „Ogólnopolski Dzień Marzeń”. Celem tego dnia, oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Jest to akcja adresowana do dzieci i rodziców, ale także lekarzy i pielęgniarek, gdyż niestety czasem spotykamy się z Marzycielami, którzy jeśli zostaliby wcześniej poprawnie zdiagnozowani, choroba potoczyłaby się zupełnie inaczej. Chcemy więc mówić o tym, że należy badać się profilaktycznie, warto obserwować dzieci i nie bagatelizować żadnych objawów.

Obecnie Ogólnopolski Dzień Marzeń jest już cykliczną, jednodniową akcją odbywająca się każdego roku. Za nami już pięć edycji, w latach 2009 – 2013, zorganizowanych we wszystkich 16 oddziałach Fundacji Mam Marzenie. Dzięki pomocy sponsorów mogliśmy przebadać profilaktycznie ogromną grupę dzieci oraz przeprowadzić akcję informacyjną dla rodziców i lekarzy.

 

O Fundacji Mam Marzenie:

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 8 100 marzeń chorych dzieci.