Sobota, 16 maja, była szczególnym dniem dla Krakowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Tego dnia odbyła się kolejna, już siódma edycja Ogólnopolskiego Dnia Marzeń. Celem tego wydarzenia jest propagowanie profilaktyki nowotworowej wśród dzieci. Dla Wolontariuszy z Krakowa dzień ten ma szczególne znaczenie, bo właśnie nasz Marzyciel Krystian był inspiracją do organizowania corocznej akcji.  

Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy w CH Bonarka, gdzie wspólnie z dziećmi i ich rodzicami uczestniczyliśmy w wielu atrakcjach. Dzięki ogromnej pomocy i zaangażowaniu  Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland nasi młodzi przyjaciele mogli poczuć się jak prawdziwi lekarze i przeprowadzić niezliczoną ilość zabiegów medycznych na swoich pluszowych pacjentach. Studenci medycyny przebadali także naszych małych lekarzy pod kątem wad wzroku oraz dokonali pomiarów wzrostu i wagi wraz z przeprowadzoną analizą wyników w zakresie siatek centylowych.

Podczas tegorocznego wydarzenia odbyły się także zajęcia plastyczne, malowanie twarzy, a także warsztaty cyrkowe, podczas których nawet wolontariusze postanowili nauczyć się nowych sztuczek! Nasz Dzień Marzeń zakończył się wspaniałym  pokazem cyrkowym oraz instruktażem pierwszej pomocy, podczas którego dzieci uczyły się w jaki sposób mogą pomóc osobie rannej w potrzebie.

Bardzo ważnym dla nas aspektem była możliwość przeprowadzenia badań morfologicznych dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dzięki uprzejmości Scanmed Multimedis S.A. udało się zaprosić kilkadziesiąt dzieci na takie badania połączone z konsultacją lekarską

Bardzo dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w krakowski Ogólnopolski Dzień Marzeń:

 Bonarce City Center za udostępnienie miejsca na organizację ODM

 Scanmed Multimedis S.A. za bezpłatne zaproszenia na badania dla dzieci

 Klubowi 303- za przeprowadzone warsztaty oraz cudowny pokaz cyrkowy

 CiuCIu Cukier Artist za przekazanie słodkich gadżetów dla dzieci

 Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland  za pomoc i wsparcie całej akcji.

 

Dzięki Wam kolejny raz mogliśmy zawalczyć z rakiem Buurakiem!

DSC_0109DSC_0118DSC_0128DSC_0136DSC_0137DSC_0147DSC_0186DSC_0197DSC_0234DSC_0254