12 maja w podkrakowskich Bolechowicach odbędzie się IV Ogólnopolski Dzień Marzeń.

Po raz kolejny Fundacja Mam Marzenie ma zaszczyt zaprosić wszystkich na Ogólnopolski Dzień Marzeń. Tym razem już IV edycję sztandarowej już imprezy FMM.

Dla mniej wtajemniczonych, ale nie mniej ciekawych pokrótce trzeba dodać że Fundacja Mam Marzenie, jest organizacją pożytku publicznego i działa na terenie całej Polski już od dziewięciu lat. Fundacja spełnia marzenia dzieci ciężko chorych w całym kraju. Dotychczas wolontariuszom udało się spełnić prawie 3900 marzeń. To, co różni FMM od wielu innych organizacji i stowarzyszeń, jest fakt, że działalność opiera wyłącznie na wolontariacie – zasada ta dotyczy zarówno prezesa fundacji, rady programowej, zarządu, jak i poszczególnych osób, które działają na rzecz chorych dzieci w 16 oddziałach na terenie całego kraju. Transparentność działań zapewnia zasada, zgodnie, z którą możliwość wglądu do ksiąg rachunkowych fundacji ma każdy wolontariusz i każdy darczyńca.

Podstawowym celem Fundacji Mam Marzenie jest dotarcie do wszystkich polskich dzieci żyjących z chorobą zagrażającą ich życiu i wniesienie w ich codzienność niezwykłego, pozytywnego przeżycia. Pragniemy, aby moment spełniania marzenia był dla dziecka i jego rodziny chwilą magiczną, w której najważniejsze będą radość i uśmiech, a nie myśl o ciągłym zmaganiu się z chorobą.

Dzieci mają przeróżne marzenie, tak nietuzinkowe i wykraczające poza jakiekolwiek ramy w, których Nam dorosłym przyszło żyć. Prawie cztery lata temu jeden z Marzycieli (pragnie pozostać anonimowy), zapragną, aby przebadać jego przyjaciół i znajomych ze szkoły. Jak motywował „aby nikt nie cierpiał tak jak On”. To dopiero robi wrażenie. Po spełnieniu tego marzenia, wolontariusze poruszeni tym pomysłem postanowili, corocznie organizować podobną akcję na cześć wspomnianego marzenia. Dzień w, którym organizowana jest akcja okrzyknęli hucznie Dniem Marzeń.

12 maja w podkrakowskich Bolechowicach odbędzie się IV Ogólnopolski Dzień Marzeń. W przedszkolu Fantazja wraz z naszymi partnerami, Scanmed Multimedis, bezpłatnie przebadamy blisko 80 dzieciaków, pod kątem profilaktyki i wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych. Większość ciężkich chorób wykryta we wczesnym stadium jest bowiem w pełni uleczalna! Przedszkolaki zgłoszone do udziału w badaniach zostaną przebadane m.in. przez lekarzy rodzinnych, okulistów i dentystę. Będą miały okazję poćwiczyć i dowiedzieć się więcej o pierwszej pomocy. Aby ten dzień dla dzieci był cudownym doznaniem nie zabraknie tańców i szaleńczej zabawy z zawsze pomocnymi przyjaciółmi z dr. Clown. Na rodziców czeka wykład i specjalistyczne porady o profilaktyce nowotworowej – i tu zapraszamy na liczne przybycie na godzinę 14.00. Każdy rodzic będzie miał również możliwość osobistej rozmowy z lekarzami, rozwiania swoich wątpliwości i zaciągnąć porady specjalistów.

Honorowo Patronuje nam Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Nawara. Przeczytacie o nas na portalach Kulturatki, Poka Poka, czy Moje Miasto Kraków i Manko, a posłuchać o nas będziecie mogli w Antyradio. Dodatkowo 'osłodzić’ ten dzień pomoże nam Kubuś i jego produkty, oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania dzieci do lat 14 pod adresem krakow@mammerzenie.org oraz dzwoniąc: 12 426 31 11. Liczymy na wasze liczne przybycie w sobotę 12 maja, do Centrum Edukacji i Rozrywki Dziecięcej „Fantazja'(ul. Zielona 2) w Bolechowicach pod Krakowem!  Start o godzinie 10.00.