30 lipca 2015 roku w klubie Alchemia odbył się charytatywny koncert Magia Marzeń IV – edycja krakowska. To już właśnie po raz czwarty Fundacja Mam Marzenie o. Kraków przeniosła krakowską publiczność w świat spełnianych marzeń.

Koncert rozpoczął się Galą, podczas której zaprezentowano misję i działalność Fundacji Mam Marzenie. Poprowadzili ją wolontariusze: Patrycja Czurak i Marcin Czerwiński. Podczas tej części wieczoru poznaliśmy marzycieli, którzy w minionym roku byli bohaterami oddziału krakowskiego. Zostały przypomniane w postaci materiałów filmowych najbardziej chwytające za serce marzenia m. in: Marceliny, która zaśpiewała na scenie z Dawidem Kwiatkowskim oraz Klaudii, która została na scenie Violettą. Podczas wieczoru spełniło się marzenie Wiktorii, która w sierpniu pójdzie na upragniony koncert Violetty. Następnie mieliśmy okazję podziękować dwóm sponsorom wielkiego serca, którzy kolejno spełnili na scenie marzenia. Firma MetLife: spełniła marzenie Mikołaja – który będzie mógł polatać w chmurkach, Julii – która dostała voucher na szalone zakupy, Błażeja – który pojedzie nad ciepłe morze oraz Tomasza, który dostał upragnionym smartfon. Następnie firma Nova Kosmetyki spełniła marzenie Szczepana, który dostał upragniony IPhone 6. Podczas Gali na scenie zaprezentowali się nie tylko sponsorzy, ale także zacni zaproszeni goście. Między innymi towarzyszyła nam Przewodnicząca Rady Programowej FMM – Pani Teresa Weber. Podczas Gali została także podsumowana akcja ogólnopolska: „Kolacja Marzeń”. Początek i koniec Gali stanowił stały punkt koncertu, czyli piosenka Fundacyjna dla Mateusza i Natalki pt. „Wspomnienie”. Utwór ten nie jest przypadkowy – jest on realizacją marzenia Mateusza. Chłopiec miał 14 lat, mieszkał w Płocku, jego pasją była muzyka. Śpiewał m.in. w chórze Pueri Cantores Plocenses. Cierpiał na nowotwór. Kiedy zgłosił się do Fundacji, miał dokładnie sprecyzowane pragnienie – chciał nagrać własną piosenkę i zostać sławnym piosenkarzem. I właśnie tak miało być. Za tekst piosenki miał posłużyć wiersz innej podopiecznej fundacji, Natalii. Potem skomponowano melodię. Niestety, nawrót choroby sprawił, że znów trafił do szpitala i nie doczekał zaśpiewania piosenki. Wtedy wolontariusze ku jego czci zorganizowali Magię Marzeń, gdzie jego utwór „Wspomnienia” został zaśpiewany po raz pierwszy. Po trzech edycjach koncertu w Warszawie został on zorganizowany także w Krakowie, właśnie dla Mateusza i Natalki.
Po Gali na scenie odbyły się wspaniałe koncerty: Karola Dziedzica z zespołem, Ara Kłusowskiego oraz zespołu PIERSI.

Z całego serca chcielibyśmy jeszcze raz podziękować – za pomoc w organizacji koncertu wszystkim ludziom dobrej woli. Szczególne podziękowania dla:

– firm: Coca Cola HBC Polska sp. z o. o oraz Bonarka City Center – za wsparcie finansowe,

– firm: MetLife i Nova Kosmetyki za adopcję marzeń i spełnienie ich na Gali,

– klubu Alchemia – za gościnność i pomoc w organizacji,

– hoteli: IBIS, Novotel, Park INN, Metropolitan i City za gościnę naszych artystów i marzycieli,

– restauracji: Plac Nowy 1, Gehanowska pod Słońcem, Mama oraz Starej Zajezdni – za wyżywienie artystów,

– zespołu Piersi, Arkadiusza Kłusowskiego, Karola Dziedzica i wszystkich muzyków – za charytatywne występy,

– zespołu, który przygotował utwór „Wspomnienie” – w skład którego wchodzą: Ola Żmuda, Marta Rubik, Julia Amirova, Andrii Volynko oraz Maciej Kowalczyk,

– mediów: onet.pl, gazeta.pl; magazyn studencki Manko, portal internetowy Radia Eska, kulturatka.pl, soundrevolt, krakow.zaprasza.eu, KARNET – za reklamę koncertu,

– fotografa – Adrianny Mazur – za fotorelację z koncertu,

– wszystkim tych, którzy wsparli nas czy to dobrym słowem czy też gestem – podczas organizacji wydarzenia.

Do zobaczenia za rok!

Wolontariusze Fundacji Mam marzenie

mm4mm42mm43mm44mm45mm46mm47mm48mm49mm50mm51mm52mm53mm54mm55mm56mm57mm58mm59mm60mm61mm62mm63mm64mm65mm66mm67mm68mm69