22 września 2016 roku w klubie Alchemia odbył się charytatywny koncert Magia Marzeń V – edycja krakowska jubileuszowa. To już właśnie po raz piąty Fundacja Mam Marzenie o. Kraków przeniosła krakowską publiczność w świat spełnianych marzeń.

Koncert rozpoczął się Galą, podczas której zaprezentowano misję i działalność Fundacji Mam Marzenie. Poprowadzili ją wolontariusze: Patrycja Czurak i Marcin Czerwiński. Podczas tej części wieczoru poznaliśmy marzycieli, którzy w minionym roku byli bohaterami oddziału krakowskiego. Zostały przypomniane w postaci materiałów filmowych najbardziej chwytające za serce marzenia m. in: Alicji o jajku niespodzianka czy historia Marty, która postanowiła oddać pieniądze z Pierwszej Komunii Świętej na marzenie Izy. Na scenie wystąpiła też Klaudia, która w 2014 roku została Violettą.

Następnie mieliśmy okazję podziękować dwóm sponsorom wielkiego serca, którzy kolejno spełnili na scenie marzenia. Firma MetLife: spełniła marzenia Rafała o PS4 i telewizorze oraz Tomasza o I-phonie SE – oraz podarowała voucher na spełnienie marzeń braci – Wojtka i Bartka – którzy marzą o własnych laptopach. Następnie firma Nova Kosmetyki podarowała voucher na spełnienie marzenia Maksymiliana o komputerze stacjonarnym.

Podczas Gali na scenie zaprezentowali się nie tylko sponsorzy, ale także zacni zaproszeni goście. Między innymi towarzyszyła nam Pani Daria Grzesiek z Agencji of Promotion, Dyrektor Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu czy Michał Molenda – przedstawiciel Grupy PNS, która wykonuje nam bezpłatnie grafiki do naszych akcji. Podczas Gali została także podsumowana akcja ogólnopolska: „Kolacja Marzeń 2”. Dzięki temu projektowi spełniliśmy na scenie marzenie Michała o laptopie do obsługi programu AutoCad.  Początek i koniec Gali stanowił stały punkt koncertu, czyli piosenka Fundacyjna dla Mateusza i Natalki pt. „Wspomnienia”. Specjalnie na tą okazję przygotował go Chór Rozrywkowy Jaszczury.
Po Gali na scenie odbył się występ Magika – Michała Kulika, który zachwycił występem nie tylko dzieci ale całą publiczność. Po jego występie odbył się specjalnie przygotowany na ten dzień recital piosenek Marka Grechuty. W podróż piosenkami artysty zabrali nas: Gracjan Kalandyk, Nick Sinckler oraz niesamowita Kasia Sochacka. Na koniec wieczoru zaśpiewał dla wszystkich Grzegorz Hyży.

Marzyciele oddziału krakowskiego

Wolontariusze oddziału krakowskiego

Z całego serca chcielibyśmy jeszcze raz podziękować – za pomoc w organizacji koncertu wszystkim ludziom dobrej woli. Szczególne podziękowania dla:

Dziękujemy sponsorom imprezy:
– Coca – Cola HBC Polska – www.coca-colahellenic.pl
– AIR Products – www.airproducts.com.pl/
– MetLife – www.metlife.pl/

 

Dziękujemy restauracjom za gościnne wyżywienie naszych gwiazd:
– Gehanowska pod Słońcem, Rynek Główny 43
– Restauracja Plac Nowy 1, ul. Plac Nowy 1
– Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva, ul. Św. Wawrzyńca 12
– Bunkier Cafe, pl. Szczepański 3a
– Restauracja Sukiennice, Rynek Główny 3

 

Dziękujemy hotelom za gościnne noclegi:
– Hotel Ester , ul. Szeroka 20 – www.hotel-ester.krakow.pl/
– Novotel Centrum, ul. Kościuszki 5 – www.novotel.com
– Metropolitan Boutique Hotel, ul. Berka Joselewicza 19 – www.hotelmetropolitan.pl
– Laris Hotels Group, ul. Warszawska 1/8 – www.larishotels.com
– Hotel Mikołaj, ul. Mikołajska 6 – www.hotelmikolaj.pl
– Hotel Wawel, ul. Poselska 22 – www.hotelwawel.pl
– U Pana Cogito, Michała Bałuckiego 6 – www.pcogito.pl

 

 Dziękujemy za pomoc:
– Klubowi Alchemia za udostępnienie sali,
– Firmie Nova Kosmetyki – za przedmioty do licytacji i adopcje marzeń,
– Chórowi Rozrywkowemu Jaszczury – za aranżację piosenki fundacyjnej „Wspomnienie”,
– fotografowi Adrianie Mazur – za fotorelację z wydarzenia,
– firmie GrupaPNS – za oprawę graficzną koncertu.

 

 Dziękujemy za patronat medialny:
– Radio Kraków,
– TVP Kraków,
– Kulturatka
– Kraków zaprasza,
– Fundacja Promocji Kultury.
Z całego serca dziękujemy wszystkim artystom za charytatywne występy w tym dniu.

Do zobaczenia za rok!