Ogólnopolski Dzień Marzeń w Krakowie za nami  Historia tego dnia rozpoczęła się od pięknego marzenia Krystiana, który zamarzył o przebadaniu jego kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcję pt. „Ogólnopolski Dzień Marzeń” świętowaną we wszystkich naszych oddziałach. Celem tego dnia, oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna.

W minioną sobotę 19 maja 2018 roku oddział krakowski świętował właśnie ten dzień. W Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie pojawili się na oddziałach w przebraniach bajkowych postaci w towarzystwie gwiazd z wielkim serduchem, które to popołudnie postanowili spędzić z nami. Była z nami Renata Przemyk, Marcin Korcz Official, Michał Mikołajczak: Oficjalny profil oraz Michał Meyer  Podczas gdy my rozdawaliśmy prezenty Agencja Eventowa Fun Makers przeprowadzała na świetlicy gry i animacje dla dzieciaków.

W tym samym czasie byliśmy także w Bonarka City Center. Dzięki uprzejmości IFMSA-Poland Oddział Kraków, na naszym stoisku pojawił się Szpital Pluszowego Misia. Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych, jak i możliwości pomiaru wagi i wzrostu – był z nami także trener personalny z My Fitness Place Kraków Bonarka, który czekał na naszym stanowisku z wagą tanita. Nie zabrakło również wielu gier i zabaw dla najmłodszych przygotowanych przez naszych Wolontariuszy. Najważniejszym punktem tego dnia było to, iż rozdawaliśmy darmowe zaproszenia na bezpłatne konsultacje pediatryczne i badania przesiewowe dla dzieci do Centrum Medycznego SCANMED – otrzymane od Fundacji Scanmed z Scanmed Multimedis  Była z nami także grupa animatorów – Animacje czasu wolnego MY, która zajęła się przybyłymi dzieciakami, a także rozdawaliśmy pyszne i zdrowe przekąski od Targ Pietruszkowy jak i łakocie od Ciuciu Cukier Artist – Kraków.

Przepiękne fotografie z tego dnia po raz kolejny wykonali Ania i Piotr IWASZKO.COM.PL Fotografia ślubna  Ten dzień jeszcze przez wiele tygodni będzie napawał nas energią do dalszego działania. W Fundacji jesteśmy świadkami tego, że dobro zawsze wraca z podwójną mocą – i tego wszystkim zaangażowanym w ten dzień z całego serca życzymy!