Radością ze spełnionych Marzeń pokonujemy wirusa

Tak działa Fundacja Mam Marzenie w czasach pandemii

 

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie mimo epidemii COVID-19 działają i spełniają marzenia swoich podopiecznych. Na ten czas wyłączone są z realizacji trzy kategorie (chciałbym spotkać, chciałbym zobaczyć oraz chciałbym być), ale czwarta kategoria w tych czasach (chciałbym dostać) nabrała jeszcze większego znaczenia.

W kwietniu w oddziale krakowskim spełniły się już trzy marzenia: Julka dostała aparat fotograficzny, a Justynka i Stasiu otrzymali upragnione laptopy.  Takich marzeń w poczekalni jest wiele. Spełnianie marzeń odbywa się teraz bez kontaktu osobistego. Wymarzone rzeczy są pakowane i dostarczane przez Wolontariuszy pod drzwi. Zaszczyt czytania dyplomu spełnionego marzenia dostają rodzice. Fundacja po dostarczeniu kontaktuje się już tylko wirtualnie dzięki komunikatorom video. W taki sam sposób poznajemy też nowych Marzycieli i ich marzenia. W czasach pandemii nasi podopieczni muszą jeszcze bardziej uważać, gdyż ryzyko w ich przypadku jest ogromne. Jednak obserwowana radość ze spełnionego marzenia jest teraz jeszcze większa. Julka po otrzymaniu aparatu od razu wysłała nam wykonane przez nią pierwsze zdjęcia, Stasiu porozmawiał z nami po czym włączył swoją upragnioną grę. Dzięki spełnianym marzeniom Marzyciele mogą zapomnieć o chorobie, jak i tym co aktualnie dzieje się na świecie. Najczęściej Marzyciele przebywają w szpitalu odcięci od rodziny i kolegów. Laptop, o którym tak często marzą jest ich całym oknem na świat. Dzięki niemu mogą rozmawiać, uczyć się czy też bawić. Podobnych marzeń do spełnienia czeka wiele i każdego tygodnia Fundacja Mam Marzenie poznaje nowe, gdyż zgłoszeń do programu wciąż przybywa. Aktualnie w poczekalni widnieje m. in. Gabrysia, Martyna i Damian, którzy marzą o własnych laptopach, Mateusz oczekujący na komputer stacjonarny, Ola na nowy telefon, a Filip na upragnionego pieska rasy Shiba Inu.

Spełnianie marzeń chorych dzieci odbywa się całkowicie non – profit. Cała Fundacja Mam marzenie to praca tylko i wyłącznie wolontariacka.  Moc Fundacji Mam Marzenie polega na tym, że Wolontariusze potrafią dostrzegać siłę dziecięcych marzeń, a tym samym dawać nadzieje na lepsze jutro.  Nie odbyłoby się to jednak bez ludzi dobrej woli, którzy mogą i chcą pomóc. Na wszystkie marzenia Fundacja szuka sponsorów.

Zapraszamy do wsparcia. Teraz każdy może przyczynić się do kolejnego spełnionego marzenia. Wystarczy wejść na stronę www.mammarzenie.org, wybrać Marzyciela i skontaktować się z Wolontariuszem prowadzącym lub przelać dowolną kwotę na poniższy numer konta: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461 Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków tytułem: oddział Kraków.

W imieniu Marzycieli i Wolontariuszy serdecznie dziękujemy.