28 września 2017 roku w klubie Alchemia w Krakowie odbyła się gala charytatywna krakowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Była to już szósta edycja koncertu „Magia Marzeń”. Wydarzenie jest kontynuacją pięknej inicjatywy warszawskiego oddziału, który po raz pierwszy w 2010 roku zorganizował koncert, aby zrealizować marzenie jednego z podopiecznych Fundacji – Mateusza. Chłopiec zakochany w muzyce, chciał pozostawić innym cząstkę siebie. Napisał melodię, do której jedna z Marzycielek – Natalia, napisała wiersz – podziękowanie za zrealizowane marzenie. W ten sposób powstał utwór Wspomnienia.

Koncert rozpoczął się o godzinie 19.00 przygotowaną specjalnie na tę wyjątkową okazję aranżacją tej piosenki w wykonaniu Basi i Jakuba. Po przywitaniu licznie zgromadzonej publiczności, przedstawiliśmy ideę naszej Fundacji. Krótkie filmiki przybliżyły widzom działalność organizacji. Każdy mógł wziąć udział w zorganizowanych tego wieczoru licytacjach. Na scenie pojawili się zarówno nasi Marzyciele jak i przybyli sponsorzy. Gościem specjalnym naszej Gali był Pan Marcin Korcz – gwiazda III edycji naszej akcji Kolacja Marzeń. Pan Marcin opowiedział na scenie o wrażeniach z tego wydarzenia i zachęcał do wzięcia udziału w jego czwartej odsłonie. Mieliśmy okazję – podczas naszej Gali -wręczyć statuetki naszym wolontariuszom za 5 lecie działalności.

Po części oficjalnej rozpoczął się magiczny koncert. Magię Gali kontynuowali artyści, którzy wystąpili w recitalu piosenek Anny Jantar: Sandra Mika, Karol Dziedzic i Asia Mądry. Ten moment stał się niezapomnianym wydarzeniem ze względu na piękno wybranego na tę okazję repertuaru.
Poetyckie teksty, współbrzmienie głosów i dźwięków muzyki zapewne nie zawiodły słuchaczy. Nastrój ten wzmocniły aranżacje Michała Rusa. Artyści po raz kolejny udowodnili, iż muzyka może zarówno bawić, jak i wzruszać do łez.

Po tej części wieczoru na scenie pojawił się Kabaret BudaPesz, który bawił publiczność do łez. Na zakończenie tego niezwykłego wieczoru na scenie pojawiła się Renata Przemyk z zespołem. Jej koncert okazał się wydarzeniem z niepowtarzalnym klimatem. Zarówno słuchanie, jak i oglądanie muzyków było czystą przyjemnością. Wyraźnie dało się zauważyć, że grupa czerpie radość z możliwości wspólnego grania i spotkania w tym szczególnym dniu z krakowską publicznością. Można by rzec, że scena momentami wręcz kipiała od pozytywnej energii, która udzielała się także słuchaczom. Pojawiły się nie tylko mocne dźwięki, ale także piękne ballady. Piosenkarka kilkakrotnie podkreślała ideę owego wieczoru oraz przyświecający mu cel.

Magia Marzeń to niezwykłe wydarzenie, podczas którego można miło spędzić wieczór, słuchając dobrej muzyki, a przy okazji spełnić czyjeś marzenie. Za sprawą tego koncertu widownia klubu do ostatniego miejsca wypełniła się niezwykłymi ludźmi, których połączyła idea niesienia pomocy. Krakowska edycja „Magii Marzeń” po raz kolejny udowodniła, jak wielka jest siła dziecięcych marzeń.

Wszystkim z całego serca dziękujemy za przybycie.