Meldujemy, że w oddziale łódź Dzień Pluszowego Misia przebiegł pomyślnie! Podczas obchodów naszego ulubionego wydarzenia, podzieliliśmy się na trzy zespoły. Każdy z nich miał za zadanie udać się do jednego z łódzkich szpitali i obdarować jak największą ilość
dzieci!

W Matce Polce nieśliśmy radość na oddziale kardiologicznym, immunologicznym, okulistycznym, gastroenterologicznym, chirurgii, urologii, ortopedii oraz wielu innych. Jak relacjonuje jedna z naszych nowych wolontariuszek: „uśmiechy dzieci towarzyszyły nam przez cały czas, mimo wczesnej godziny uśmiechnięte buźki dzieciaków dodawały nam energii. Widok szczęśliwych dzieci dawał ogromną satysfakcję i motywował do działania. Dołączyło do nas również kilku nowych marzycieli, których marzenia postaramy się spełnić. Atmosfera jak zawsze panowała cudowna, obsługa szpitala również sympatyczna.”

W szpitalu im. Dr J.Korczaka nasi wolontariusze zamienili się dziś w kota oraz bobasa. „Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że razem mogliśmy stworzyć uśmiech na twarzach dzieci swoimi przebraniami, jak również upominkami w postaci pluszowych misiów, akcesoriów do pisania i kolorowania dla najmniejszych oraz zajmującymi grami planszowymi dla nastolatków. Poziom ekscytacji dzieci z powodu święta pluszowego misia trudno jest nam opisać. Chcielibyśmy serdecznie podziękować całemu personelowi oraz dyrekcji szpitala za zgrabne przeprowadzenie nas po poszczególnych oddziałach i pomoc w roznoszeniu upominków dla  dzieci.”

Nasi wolontariusze odwiedzili również szpital na ulicy Spornej. Dla kilku z nich Dzień Pluszowego Misia był pierwszym takim wydarzeniem, w którym mogli brać udział. Podczas tego wspaniałego dnia mogliśmy doświadczyć wielu niezapomnianych chwil, a co ważniejsze uśmiechów na twarzach dzieci, które dają nam tyle radości i szczęścia. Im więcej czasu spędzaliśmy wraz z pacjentami tym bardziej docierał do nas fakt, jak wspaniałe jest to, że możemy pomagać innym, ile cudownych emocji możemy przeżywać, a dodatkowo jak ważne jest przekazywanie siły, której czasami nam brakuje. Takie dni są przykładem tego, że nie można się poddawać, ilekroć los nam nie dopisuje, najważniejsze jest pozytywne myślenie – i właśnie to wolontariusze starali się przekazywać.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli oddział łódź, ale też wszystkim zaangażowanym w tak piękna ogólnopolską akcję, to właśnie dzięki Wam dzieci mogły choć na chwile zapomnieć o tym co ich otacza i zobaczyć, że nie są same. Oby więcej tak cudownych i dobrych osób!