Jak co roku, Fundacja Mam Marzenie organizuje Ogólnopolski Dzień Marzeń, który w tym roku przypadł na 25 września 2021 r. Jest to dzień, do którego powołania zainspirował nas jeden z Podopiecznych – Krystian. Ten młody chłopak zaskoczył wielu i nie wybrał dla siebie żadnego materialnego marzenia czy zagranicznego wyjazdu. Powiedział natomiast, że Jego marzeniem jest, aby koleżanki i koledzy zostali przebadani i nie musieli cierpieć tak jak On. To wyjątkowe marzenie dało początek corocznej imprezie, podczas której promujemy profilaktykę zdrowotną.

W związku, postanowiliśmy w Lubelskim Oddziale uczcić ten dzień wyjątkowo. Mając poczucie, że jako Wolontariusze powinniśmy dawać przykład, jak dbać o swoje zdrowie, zgłosiliśmy się na badania profilaktyczne, które przeprowadziła dla nas ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA. Dzięki naszej współpracy, chętni Wolontariusze udali się do Punktu Pobrań zlokalizowanego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, gdzie przesympatyczna Pani pielęgniarka w niesamowicie delikatny sposób pobrała nam krew. W pakiecie badań zaoferowanym przez Laboratorium otrzymaliśmy: morfologię krwi, oznaczenie glukozy, lipidogram, TSH i poziom witaminy D. Wszystko odbyło się w miłej atmosferze i z wielką nadzieją, że inni pójdą w nasze ślady. Początek jesieni to idealny moment na sprawdzenie stanu swojego zdrowia, do czego bardzo zachęcamy!

Z tego miejsca, serdecznie dziękujemy laboratoriom DIAGNOSTYKA za sfinansowanie badań dla Wolontariuszy Lubelskiego Oddziału Fundacji Mam Marzenie oraz wszystkim Pracownikom Punktu Pobrań zlokalizowanego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, którzy zajmowali się nami tego dnia. Jesteśmy wdzięczni, że wspólnie możemy propagować profilaktykę i dawać dobry przykład, jak dbać o swoje zdrowie.

Drugim wydarzeniem, jakie miało miejsce podczas tegorocznego ODM-u, było zasadzenie Drzewa Marzeń tuż przed Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Lublinie, które jest symbolem dotychczasowej współpracy – wielu z naszych Podopiecznych jest bowiem pacjentami Szpitala. Jednocześnie, Lubelski Oddział Fundacji Mam Marzenie obchodzi w tym roku swoje 15-ste urodziny, stąd wśród Wolontariuszy pojawiła się chęć uczczenia tej okazji właśnie w taki sposób.

Ponadto, po zasadzeniu drzewa, złożyliśmy podziękowania dla Szpitala, którego Dyrekcja i Pracownicy pomagają w organizacji spełniania wielu marzeń naszych Podopiecznych, które często mają miejsce w oddziałach Szpitala. Działając od 15-stu lat ciepło wspominamy marzenia, w których realizację Pracownicy Szpitala byli wyjątkowo zaangażowani, jak np. marzenie Helenki o tym, żeby zostać piosenkarką jak Majka Jeżowska. Wspólny koncert obu Pań miał miejsce w szpitalnej auli. http://mammarzenie.org/marzyciele/2240-Helenka/ Ze wzruszeniem pamiętamy także Michałka, który pragnął, aby wymarzonego laptopa przynieśli dla niego antyterroryści. http://mammarzenie.org/marzyciele/2911-Michalek/

Ponadto dzięki uprzejmości Szpitala, możemy na jego terenie organizować Dzień Pluszowego Misia i odwiedzać małych pacjentów podczas Dnia Dziecka. W obu tych dniach, Pracownicy Szpitala pomagają nam m.in. w logistyce, przechowywaniu i dystrybucji zabawek dla małych pacjentów na poszczególne oddziały, robiąc to zawsze z uśmiechem i serdecznością. Dziękujemy!

Z pozdrowieniami,
Wolontariusze Oddziału Lublin