14 marca mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym projekcie „Chcieć znaczy Móc” w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Akcja odbyła się w IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej, pod patronatem pana Michała Litwiniuka, prezydenta Miasta Biała Podlaska.

Głównym celem projektu była MOTYWACJA na przykładach Osób z Niepełnosprawnościami, które podzieliły się pozytywnymi przykładami motywacji mimo trudności życia codziennego.

Wśród prelegentów znaleźli się m. in.:
-Pan Paweł Grzegorz Iwaniuk, koordynator ds. Osób z Niepełnosprawnościami Urzędu Miasta Biała Podlaska,
-Pani Justyna Kułakowska, pełnomocnik regionu mazowieckiego fundacji Aktywnej Rehabilitacji,
-Pani Justyna Prokocka-Kasjaniuk, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Poza wystąpieniami, mieliśmy okazję podziwiać niezwykły pokaz – Pani Magdalena Artecka i Malwina Kielak-uczennica szkoły, zaprezentowały duet taneczny na wózkach inwalidzkich. Jesteśmy pod wrażeniem tego wzruszającego występu!

My z kolei, opowiedzieliśmy o misji naszej Fundacji, Marzycielach i wolontariacie. W szkole zorganizowany był także kiermasz, na którym zebraliśmy 580 zł. Środki pomogą nam spełnić marzenie Nikoli o wyjeździe do Disneylandu – https://www.mammarzenie.org/marzyciele/10947-Nikola

Dziękujemy Zespołowi Projektowemu oraz Dyrekcji IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej za zaproszenie do udziału w tym niesamowitym projekcie!

Z pozdrowieniami,
Wolontariusze Oddziału Lublin