W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie 12 maja od godziny 9.00 d0 15.00 dzieci z Olsztyna i okolic miały możliwość profilaktycznego badania w kierunku wykrywania chorób nowotworowych.

Zarejestrowanych i przebadanych zostało 40 dzieci. CelemDnia Marzeń było nie tylko badanie dzieci lecz przede wszystkim szerzenie świadomości przeprowadzania częstszychbadań profilaktycznych wśród dzieci, by zapobiegać i wykrywać choroby, które zagrażają życiu a proces leczenia jest długi, wiążący się z cierpieniem. Akcją towarzyszącą była  Rejestracji Dawców Szpiku, którą pomogło nam zorganizować olsztyńskie Stowarzyszenie Jestem Pomagam Wspieram i warszawska Fundacja Przeciwko Leukemii. Bank rejestracji dawców zwiększył się o 48 osób.

Dziękujemydyrektorowi Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie pani dr n. med. Krystynie Piskorz – Ogórek za możliwość i pomoc w zorganizowaniu IV Dnia Marzeń. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i studentom z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Dzięki waszej pracy i bezinteresownemu zaangażowaniu cel Dnia Marzeń został profesjonalnie zrealizowany. Pani Ewie Cichockiej, Dominice Trawczyńskiej i wszystkim wolontariuszom Olsztyńskiego Stowarzyszenia Jestem Pomagam Wspieram za pomoc i udział w akcji. Dziękuję wolontariuszom z Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego w Olsztynie i uczniom Społecznego Zespołu Przedszkolno Szkolnego nr. 101 w Olsztynie za pomoc i zabawę z dziećmi.

Dziękuję WBK BZ sponsorowi badań labolatoryjnych i RTG.

Firmie Organiks za zdrowe i pyszne kanapki. http://www.organiks.pl/

Patronat medialny: Polskie Radio Olsztyn, Radio Plus, Gazeta Wyborcza.