11 lutego wolontariusze oddziału Poznań mieli wyjątkową okazję gościć na pierwszej Akademickiej Zabawie Karnawałowej zorganizowanej przez Korporację Akademicką Chrobria, Krąg Harcerstwa Starszego Camino ZHR oraz Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej. Impreza, która odbyła się w sobotni wieczór, przyciągnęła ponad 100 osób, dla których Fundacja Mam Marzenie przygotowała loterię z nagrodami. Kupując losy, Goście pomogli spełnić marzenie Dawida – młodego fana Roberta Lewandowskiego – który pragnie zobaczyć swojego idola w akcji podczas meczu Bayernu Monachium.

Chociaż tego wieczoru nie można było narzekać na brak atrakcji, loteria cieszyła się ogromnym powodzeniem. Goście wręcz wypatrywali fundacyjnej puszki pełnej szczęśliwych losów! Wolontariusze za to nie szczędzili ani nóg, ani gardeł, nieustannie przemieszczając się po Sali, zachęcali, opowiadali, tłumaczyli, a nawet tańczyli, słowem dwoili się i troili, aby tego wieczoru nikogo nie ominęła szansa na wygraną i pomoc w realizacji sportowego marzenia naszego podopiecznego.

W podziękowaniu za zaangażowanie wolontariusze wręczali Gościom charakterystyczne zielone naklejki, które szybko stały się prawdziwym hitem i obowiązkową ozdobą każdego stroju. Pod koniec imprezy próżno było szukać kogoś, kto nie byłby taką odznaką udekorowany. Podczas tej niezapomnianej imprezy wielokrotnie spotykaliśmy się z życzliwością i przekonaliśmy się, że Goście Akademickiej Zabawy Karnawałowej naprawdę wierzą w siłę marzeń.

Bardzo miłą niespodzianką był toast za Fundację Mam Marzenie wzniesiony, by podziękować za jej wieloletnią działalność i podkreślić, że Fundacja ma na koncie już ponad 7000 spełnionych marzeń!

Zabawa pod przewodnictwem Wodzireja nie zwalniała tempa ani na chwilę. Parkiet przeżywał prawdziwe oblężenie, także za sprawą jednej z atrakcji, którą były lekcje tańca. W ten sposób każdy mógł przejść przyspieszony kurs na króla i królową parkietu. Ta sztuka udała się także naszym reprezentantom, którzy nabyte umiejętności mieli okazję wykorzystać już następnego poranka tanecznym krokiem, rozpoczynając szkolenie dla nowych wolontariuszy.

Podczas Akademickiej Zabawy Karnawałowej zostało sprzedanych ponad 140 losów, co pozwoliło zebrać 1143 złote na realizację marzenia Dawida! Tymczasem marzenia Gości o wspaniałych wygranych, wśród których nie zabrakło wyjątkowych gadżetów Fundacji Mam Marzenie, spełniły się już po północy. I chociaż nie każdy mógł wrócić do domu z upragnioną nagrodą, to na pewno nikt nie czuł zawodu, gdyż tego wieczoru wszyscy wygrali coś o wiele cenniejszego – radość i wdzięczność Chłopca, którego marzenie pomogą spełnić.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Korporacji Akademickiej Chrobria, Kręgowi Harcerstwa Starszego Camino ZRH oraz Stowarzyszeniu Studenci dla Rzeczypospolitej za zaproszenie, a wszystkim Gościom za tak chętny i liczny udział w naszej akcji. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy i wspólnie spełnimy kolejne dziecięce marzenie!