Już jutro będziemy mieli okazję spotkać się podczas Poznańskich Targów Książki na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich!
Podczas tego fantastycznego wydarzenia będziemy promować akcję Antykwariat Marzeń. Wesprzeć naszą Fundację będzie można poprzez zakup losów w loterii, a w zamian otrzymanie książki. Ponadto, podczas Targów będziecie mogli zobaczyć ekspozycję zarówno największych i znanych wydawnictw, jak i niszowych, publikujących ambitne książki mniej znanych autorów z Polski i zagranicy. W trakcie wydarzenia będzie można posłuchać ulubionych autorów i zdobyć podpis z dedykacją! Wielu naszych wolontariuszy uwielbia czytać najróżniejsze powieści, dlatego nie mogą się doczekać przyjścia na Targi Książki!

Jak co roku organizatorzy zapraszają do zwiedzania ekspozycji wystaw z cyklu Salon Ilustratorów oraz Mistrz Ilustracji. Na pierwszej z nich uczestnicy targów zobaczą prace młodych, obiecujących polskich ilustratorów. Z kolei Mistrzowie Ilustracji to pokaz twórczości prac wybitnych artystów – w tym roku zaprezentowane zostaną dzieła Janusza Grabiańskiego, laureata nagrody New York Times za najlepiej zilustrowaną książkę dla dzieci (The Big Book of Animal Stories w 1961 roku), autora m.in. ilustracji do Elementarza, na którym wychowało się pokolenie Polaków. Organizatorem Salonu Ilustratorów jest Centrum Kultury Zamek, z kolei Polskie Towarzystwo Wydawców Książek organizuje wystawę z cyklu Mistrz Ilustracji.
W programie Poznańskich Targów Książki znajdują się również zajęcia dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do stanowiska Fundacji Mam Marzenie, ale również do stref warsztatowych w pawilonie 7 i 8. Oprócz tego, dla najmłodszych w wieku od 0 do 4 lat przygotowana jest specjalna Strefa Naj Naj, gdzie książki poznaje się przez wszystkie zmysły.

Każdy wolontariusz posiada wiele zainteresowań i pasji (jedną z nich jest wolontariat), o których ochoczo rozmawia i wymienia swoje poglądy. Z tego powodu nie możemy się doczekać „spotkania z wyobraźnią”, czyli giełdy winylowej, gdzie uczestnicy mogą zakupić czarne perły, Strefę Komiksu pełną historii opowiedzianych w obrazkowy sposób, a także Strefę Scrabble z otwartym miejscem do gry, tłumaczeniem zasad przez profesjonalistów czy turniejami skierowanymi także do amatorów.
Serdecznie zapraszamy Was wszystkich na tegoroczne Targi Książki na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich!
Do zobaczenia!