The September Concert trwa w najlepsze, a nasi wolontariusze dzielą się swoimi wrażeniami!

The September Concert oczami Loni:

W ramach cyklu imprez THE SEPTEMBER CONCERT, projekcie zorganizowanym przez Fundację LuxSfera przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego jednym z pierwszych wydarzeń był koncert pt. „Mozart u Bogusławskiego”. Wydarzenie to miało miejsce w foyer  Teatru Polskiego  w Poznaniu 11. 09.2020 r.  W programie koncertu znalazły się arie z polskiej opery „Krakowiacy i górale” oraz fragmenty dzieł operowych Mozarta. 

Wykonawcami były panie: Maria Jaskólska- Chrenowicz ( sopran) i  Elżbieta Spychała- Mroczek ( fortepian).

Koncert bardzo kameralny i  na wysokim poziomie artystycznym, a dla Fundacji Mam Marzenie o tyle ważny, że  dobrowolne datki  uczestników przeznaczone są na spełnienie marzenia Nikoli.


The September Concert oczami Michaliny:

18. września mieliśmy przyjemność brać udział w Przeglądzie filmów Niecodziennych, czyli pokazie 4 filmów krótkometrażowych opowiadających o osobach niepełnosprawnych. Trudno uwierzyć, że to właśnie oni stworzyli filmiki! Wydarzenie było wyjątkowe i cieszymy się że mogliśmy się tam pojawić i reprezentować Fundację Mam Marzenie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za pomoc w zbiórce na marzenie Nikoli.


The September Concert oczami Matuesza:

Było świetnie, było genialnie! Przez cały czas byliśmy na dworze wraz z organizacją The September Concert oraz Dom Bajek otoczeni przez przepiękne murale, które dodawały nam optymizmu i wiary, że nadchodząca jesień będzie jak zawsze niezwykła. Dziewczyny przygotowały i zaprezentowały świetne zajęcia, które umiliły czas zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Było pobudzanie zmysłów dźwiękiem, czytanie książek, gra na instrumentach – fortepian i skrzypce, oraz prace artystyczne!

 


The September Concert oczami Andrzeja:

The September Concert to cykl imprez muzycznych zapoczątkowany w 2002 roku w Nowym Yorku, które promują ideę pokoju na świecie. W 2011r zawitał fdo Poznania i na stałe zapisał się w kalendarzu kulturalnym naszego miasta. W tym roku miałem przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu, które odbyło się 11 września w Pałacu Działyńskich. Koncert zatytuowany został „Trzy pokolenia – jedna pasja”. Był to recital tria Łucji Nowickiej (flet poprzeczny), Karoliny Karczewskiej (flet poprzeczny), Jakuba Koterby (fortepian). Niezapomniane wrażenia muzyczne i podniosła atmosfera, stworzyły okazję do zbiórki na rzecz naszej marzycielki – Nikoli. Wspólnie z chojnymi słuchaczami uczyniliśmy kolejny krok na drodze do realizacji Jej największego marzenia. Muzyka otwiera ludzkie serca!?


Finał The September Concert oczami Loni:

Imprezą  finałową  tegorocznego THE SEPTEMBER CONCERT był  koncert pt. „Muzyka na szczytach- na  jazzowo i na serio”. Koncert odbył się 25 września w sali koncertowej  Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II ST. im. M. Karłowicza w Poznaniu na Solnej 12.

Wykonawcy to uczniowie tejże szkoły i  zarazem uczestnicy  Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” w Zakopanem.

W pierwszej części koncertu było bardziej na poważnie, czyli klasyczna  muzyka kameralna.

Przed drugą częścią koncertu prowadzący, Michał Grabowski, oddał głos przedstawicielom Fundacji Mam Marzenie, Karolinie Adamskiej- Woźniak i Piotrowi Smolakowi, którzy przybliżyli zgromadzonym idee naszej fundacji.

Usłyszeliśmy też nagranie wypowiedzi naszej Marzycielki Nikoli,  beneficjentki tego wydarzenia, która opowiedziała o swoich pasjach i marzeniach.

W drugiej części zagrał kwintet jazzowy, który wykonał mniej lub bardziej znane przeciętnemu melomanowi standardy jazzowe.