Szczecińska szkoła podstawowa na Bezrzeczu zgodziła się w tym roku na przeprowadzenie akcji „Zamień kwiaty na marzenia”. Jest to cudowna inicjatywa, wymagająca od nauczycieli zrezygnowania z kwiatów na koniec roku – zamiast tego, do puszek wrzucana jest dowolna ilość pieniążków.

Tym razem akcję zorganizowaliśmy dla Marysi. Marysia ma 6 lat i jest wielką fanką bajki „Kraina Lodu” – a konkretnie głównej bohaterki, Elsy. Bardzo chce się z nią spotkać w Disney’landzie. Rodzice oraz nauczyciele rozumieją cel akcji – a więc zdecydowaliśmy się wyruszyć do szkoły i wytłumaczyć ją jeszcze najmłodszym!

W najprostszy możliwy sposób opowiedziałyśmy maluchom czym są marzenia, dlaczego są ważne, powiedziałyśmy również o wcześniejszych spełnionych marzeniach, posługując się przy tym prezentacją. Co więcej! W jednej z klas spotkałyśmy naszego byłego Marzyciela! Dzieci były ciekawe co robimy, jakie marzenia spełniamy oraz, uwaga uwaga, pytały od jakiego wieku można zostać wolontariuszem, ponieważ same chciałyby zostać! Także kto wie, może akcja na rzecz Marysi za kilka lat zaowocuje nowymi wolontariuszami? :)

6

5

4

3

1

2