Zawody kulinarne „Giganci Smaku” odbyły się 26.10.2016. Ich uczestnikami byli mali pacjenci Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Jury w składzie: Pani Marta Czyż-Taraszkiewicz – Prezes Fundacji z Pompą, Pan Piotr Łoziński i Pani Weronika Weremko – Dietetyk nadzorowało pracę młodych kucharzy. Dzieci zostały podzielone na pięć trzyosobowych grup, a każda grupa miała za zadanie przygotować dwa dania. Wyobraźnia dzieci i ich kreatywność w tworzeniu pysznych kanapek, sałatek czy koktajli wszystkich nas zafascynowała. Niejeden uczestnik odkrył w sobie miłość do gotowania, uśmiechy pojawiły się na twarzach dzieci, nuda zniknęła, a z nią choroba, przynajmniej na chwilę. Po skończeniu dania, grupa podchodziła do jury, które smakowało wyroby dzieci.

Każda grupa została nagrodzona, otrzymując puchary, książki „MasterChef Junior”, płyty „Mały Świat”, autorstwa Mariusza Szwonder oraz pamiątkowy dyplom. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Dzieciom i Ich Rodzicom za udział w „Gigantach Smaku”.

I edycja „Gigantów Smaku” połączyła ze sobą wielu ludzi i ich wzajemna współpraca, dialog i zrozumienie przyczyniło się do sukcesu, jakie odniosło to wydarzenie.

„Gigantów Smaku” organizowaliśmy ze współpracy z:
Fundacją z Pompą,
– Stowarzyszeniem Pomoc Za Jeden Uśmiech,
– Panią Marią i Dorotą,
– Szkołą Podstawową Nr 29 Leonardo, Familijny Gdańskim i Szkolnym Kołem Wolontariatu,
– Piekarnią Karpińcy z Pruszcza Gdańskiego,
– Panią Weroniką Weremko,
– Panem Piotrem Łozińskim,
– Panem Mariuszem Szwonder,
– BioBazar

Dziękujemy! Serdecznie podziękowania kierujemy także w stronę Pana Karola – Fotografa z Hura Studia za wykonanie fantastycznych zdjęć.