1 kwietnia 2016 wolontariusze Oddziału Trójmiasto świętowali Dzień Bajki razem z małymi pacjentami Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Z tej okazji przygotowaliśmy i przedstawiliśmy krótkie przestawienie „Wiosenne porządki”, w którym główną rolę odgrywały maskotki  – pacynki – Myszka, Sowa, Różowy Miś, Krówka i Kubuś Puchatek. Po przedstawieniu Maciek zagrał kilka piosenek na gitarze i przeprowadził dla chętnych ciekawą lekcję gry na tym instrumencie. Dzieci były bardzo ciekawe dźwięków gitary, tego jak jest zbudowana i do czego służą jej poszczególne elementy. Następnie rozdaliśmy dzieciom książki – bajki – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To był bardzo udany, dobry dzień, pełen uśmiechów i pozytywnej energii, który pozwolił nam na chwilę się zatrzymać, złapać oddech i skupić uwagę na naszych małych Marzycielach.

Dziękujemy Pani Marii, małym, dzielnym Pacjentom oddziału onkologicznego i Szkole Nr 29 Leonardo z Gdańska za użyczenie pacynek.