13 oddziałów w Centrum Zdrowia Dziecka, 6 oddziałów w nowym Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Żwirki i Wigury oraz cały, calusieńki Instytut Matki i Dziecka. W sumie około 500 paczek. Tak kształtuje się bilans z tegorocznej akcji Mikołajkowej warszawskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie!

Jak co roku było wyjątkowo. W Centrum Zdrowia Dziecka towarzyszyły nam Panie z Biura Podróży Happy Travel, które przywiozły ze sobą wielkie stroje Myszki Miki i Kaczora Donalda. Bohaterowie bajek robili taką furorę, że przyćmiewali swoją świetnością samego Mikołaja! Odbyła się niejedna sesja zdjęciowa.

W Instytucie Matki i Dziecka towarzyszyli nam z kolei warszawscy strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Mikołaj sprawdzał przy okazji rozdawania prezentów, czy dzieci znają numer na straż pożarną. Z wielką dumą ogłaszam, że każde zapytane o to dziecko samo umiało na nie odpowiedzieć! Brawo kochani!

Cała akcja nie mogłaby się odbyć bez naszych darczyńców. A już na pewno nie na takim poziomie! Prezenty były w tym roku wyjątkowo atrakcyjne i specjalnie przygotowane dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Torebki pękały w szwach!
Nastolatki znalazły w pięknych torbach od Showroom całe zestawy kosmetyków najbardziej rozpoznawanych marek: L’Oréal, Ziaja, Delia Cosmetics, Farmona, Elfa Pharm i Bell. Fantastycznym uzupełnieniem były tutaj kubki i skarbonki Passion Cards.

Nastolatkowie również dostali prezenty na najwyższym poziomie. Dzięki grom komputerowym Ubisoft czas spędzony w szpitalu będzie mijał dużo szybciej. Taki sam efekt odniosą słuchawki i odtwarzacze MP3 przekazane na akcję przez strażaków warszawskich jednostek wspieranych przez firmy PROCOM oraz Sklep Ogniowy. Dodatkowo chłopaki otrzymali kilka praktycznych, acz wartościowych dodatków: pendrive i smycze od Henwar, plecaki i torby sportowe od Mokotowskiej Fundacji Warszawianka – Wodny Park, gadżety od Agencji TVN, skarpetki od Zomato oraz zeszyty, które przysłała nam niemiecka firma Baier & Schneider.

Prezenty dla dzieci dużo bardziej różniły się między sobą. Niektóre zawierały elementy kulturalne w postaci voucherów do Teatru Małego Widza oraz voucherów i płyt z muzyką z Teatru Guliwer, niektóre elementy artystyczne dzięki firmie Bum Bum Rurki, a do tego książki od hurtowni Morex, gadżety oraz torebki na prezenty od firmy Ilustris oraz liczne gry, maskotki, słodycze, książki, kolorowanki, przybory szkolne i inne atrakcje od anonimowych darczyńców, a także ze zbiórek przeprowadzonych w Funiversity, Mondial Assistance, Happy Travel, Akademii Cudów, warszawskich jednostkach straży pożarnej, Zespole Szkół w Polesiu, Gimnazjum im. Armii Krajowej w Baboszewie, Szkole Podstawowej w Mystkowie, Niepublicznym Przedszkolu Pociecha w Raszynie, Przedszkolu nr 159 na Ursynowie, Szkole Podstawowej nr 350 na Bemowie, Przedszkolu nr 205 na Bemowie, Szkole Podstawowej nr 355 na Białołęce, Przedszkolu Zielone Słonie w Starych Babicach, Gimnazjum im. Romualda Traugutta w Serocku, Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Serocku, Naszej Świetlicy w Józefosławiu oraz Niepublicznym Przedszkolu Radosny Domek Pod Sosnami w Izabelinie.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu chorych dzieci! Bez waszej pomocy nie moglibyśmy zorganizować takiej akcji. Życzymy Wam wesołych świąt i tego, aby dobro szybko do Was wróciło.