Za nami trzecia środa miesiąca, a zatem, za nami podniebne warsztaty i spotkanie z ciekawym człowiekiem.  Tym razem naszym gościem był profesor Radosław Pawelec, językoznawca, Kierownik Zakładu Języka Mediów Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Tym razem rozmawialiśmy głównie o… przecinkach.

Naszej działalności wolontaryjnej towarzyszy pisanie. Po spotkaniu z Marzycielem piszemy relację. Opisujemy poznanie marzenia i jego spełnienie. Piszemy do sponsorów, do naszych partnerów, do mediów. Każdy z nas pisze też wiele maili, pism i opracowań – w pracy, na studiach czy w szkole. Czy poprawnie?

 

Twoja opinia, wybacz, mało nas obchodzi.  ?

 

 

 

Nasz dzisiejszy gość poświęcił czas głównie interpunkcji, bo jak się okazuje, sprawia nam ona znacznie więcej trudności niż np. ortografia. Przypomnieliśmy sobie więc co to są zdania złożone, kiedy i w jakim kontekście używać przecinków, a kiedy zdanie rozdzielać myślnikiem. Wiemy już, że nie zawsze postawimy przecinek przed literą „a” i kiedy stawiać przecinek przed „oraz” i „i”.

 

Była to bardzo sympatyczna i z pewnością potrzebna lekcja polskiego. Naszemu spotkaniu towarzyszył nieodzowny humor Profesora, wiele ciekawych przykładów i ćwiczenia!

Teraz pora na sprawdzenie tej pigułki wiedzy w praktyce ?

Kolejne spotkanie za miesiąc. Już dziś zapraszamy wszystkich wolontariuszy i kandydatów!