Podczas ostatniego weekendu na wrocławskim Rynku już po raz trzeci odbyła się akcja zbierania krwi dla dzieci z wrocławskich szpitali pod hasłem „Wrocławski Krwiobieg – podziel się życiem!” Tegoroczna akcja miała charakter ogólnopolski i przeprowadzona została w 14 największych miastach w Polsce.

Przez dwa dni, dzięki wspaniałej postawie wrocławian, udało się zebrać 147 litrów krwi, czyli ponad 320 osób zdecydowało się wspomóc naszą akcję. Przypominamy, rekord może być jeszcze poprawiony – do końca tygodnia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Czerwonego Krzyża można oddawać krew na hasło „Wrocławski Krwiobieg”.

Współorganizatorami akcji byli:

💚Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
💚Fundacja Mam Marzenie
💚Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
💚wrocławski program prozdrowotny Miasto w Formie

Honorowy patronat nad naszą akcją objęli:

💚prof. Alicja Chybicka
💚prof. Wojciech Witkiewicz
💚Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego

Patronami medialnymi naszego wydarzenia byli:

💚Telewizja Polska Oddział we Wrocławiu
💚Radio Rodzina
💚wrocławski portal oficjalny: www.wroclaw.pl
💚wrocławski portal oficjalny: www.wroclaw.pl

Uczestnikom akcji towarzyszyły występy muzyczne, wokalne i taneczne różnych zespołów dziecięcych i młodzieżowych. W rytmie tango, flamenco czy tańca irlandzkiego wrocławianie decydowali się na oddanie krwi lub bezpłatne badania diagnostyczne poziomu cukru i cholesterolu. Na scenie pojawili się również aktorzy serialu „Pierwsza Miłość”, którzy już po raz trzeci przyłączyli się do akcji. Mieszkańcy Wrocławia mogli posłuchać małych – spełnionych Marzycieli Fundacji Mam Marzenie i poznać proces adopcyjny marzenia. Krwiodawcy otrzymali poczęstunek zapewniony przez Chatę Polską, Pizzę Hut (już po raz trzeci) i Centrum Relaksu „Grota Solna”.

Na chętnych czekali także kwestujący wolontariusze z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Organizatorzy zapewnili wszystkim mnóstwo wrażeń i atrakcji, a każdy dawca mógł za swój gest otrzymać punkty na Urban Card – Wrocławskiej Karcie Miejskiej.
Podobne akcje chcemy realizować każdego roku tak, aby stały się wrocławską tradycją. Akcja zbiórki krwi jest realizowana po raz trzeci i wpisuje się we wrocławski kalendarz wydarzeń prospołecznych i prozdrowotnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Wrocławskiego Krwiobiegu 2011.

Pięknie dziękujemy wszystkim Krwiodawcom, Współorganizatorom, Partnerom i Sponsorom!