25 listopada to dzień, kiedy wszystkie pluszaki świata świętują. W takim dniu nie mogło zabraknąć oczywiście naszej Fundacji. Dzień Pluszowego Misia postanowiliśmy obchodzić w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu wraz z dziećmi z oddziałów kardiologicznego i pediatrycznego.

Ze strony Fundacji pojawili się Magda, Paula i Tomek. Akcję poprzedziły przygotowania, a mianowicie pocięcie kartek z misiami na układanki, ponowne odczytanie planu przedsięwzięcia i obejrzenie pluszaków. Było ich sporo i sporo dzieci na nie czekało. Zanim przeszliśmy do działania, zgodnie z zaleceniami Ali, przekazaliśmy pięknego misia Pani Renacie– bez jej wsparcia i pomocy nie doszłoby do organizacji całego wydarzenia. Była zaskoczona i zadowolona, jednakże po chwili podjęła decyzję, że przekazuje misia dzieciom, gdyż one bardziej tego potrzebują.

Przystąpiliśmy do działania. Najpierw zawitaliśmy na oddział kardiologiczny, później na pediatryczny, a na końcu do poradni kardiologicznej i pediatrycznej, gdzie były obecne dzieci czekające na przyjęcie do szpitala. Przebieg akcji w każdym z tych oddziałów był niemal identyczny. Zawsze rozpoczynaliśmy od przywitania się z dziećmi. Pytaliśmy się, czy wiedzą, jaki dziś dzień. Nie wszyscy wiedzieli, ale wierzymy, że po naszej akcji się to zmieni. ;) Po wręczeniu pluszaków dopytywaliśmy się, czy mają może inne misie, np. w domu lub w szpitalu. Większość dzieci miała, jednak co ciekawe, mało które nazwało swojego pluszaka. Obiecali nam, że niezwłocznie się to zmieni i jak najszybciej nadadzą im imiona. Opowiadaliśmy również niezwykle ciekawą historię powstania pluszowego misia.

Zadawaliśmy też pytania dotyczące misiów. Na pytania jakiego koloru są misie polarne, co robią niedźwiedzie zimą, co jest ich przysmakiem, dlaczego niedźwiedź polarny jest biały czy w jaki sposób niedźwiedzie przygotowują się do zimy dzieci odpowiadały bezbłędnie. Nieco więcej kłopotów sprawiły dzieciom pytania dotyczące przyjaciół Kubusia Puchatka, a także innych bajkowych misiów. Jednak przy pomocy rodziców, kolegów i koleżanek, jak i fundacyjnych podpowiadaczy udało się odpowiadać na te pytania. Zagadki dotyczące miodu, niedźwiedzi, jeża czy lasu również nie sprawiały problemów. Jednym z elementów zabawy było ułożenie z kawałków obrazu pluszowej rodziny misiów- i z tym zadaniem mali pacjenci poradzili sobie wyśmienicie!

Był to czas pełen uśmiechu, zadowolenia i dobrej zabawy zarówno dla dzieci, jak i dla nas. Kierujemy ogromne podziękowania do:

💚 Magdy, Pauli i Tomka za przeprowadzenie akcji i wspaniałe podejście do najmłodszych
💚 Ali za wsparcie duchowe z tylnego fotela
💚 Pani Renaty za wsparcie i pomoc
💚 personelu WSS we Wrocławiu za uśmiech i ciepłe słowa
💚 Pani Justyny za wspaniałe zdjęcia

Warto nadmienić, że dzień wcześniej dzieci miały nieprzyjemną przygodę związaną z fałszywą informacją o obecności bomby na terenie szpitala, a naszą akcją, jak nam powiedział jeden z rodziców, przywróciliśmy im uśmiech na twarzy.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim: dorosłym oraz dzieciom, którzy przekazali maskotki w ręce wolontariuszki Asi, która dzielnie magazynowała je w swoich skromnych progach przez kilka tygodni poprzedzających akcję. :)

Z małym opóźnieniem, bo w najbliższy wtorek, zawitamy z pluszakami do dzieci przebywających w Centrum Medycznym w Karpaczu.