W czwartek 21 marca, z okazji pierwszego dnia wiosny, odwiedziliśmy w Klinice naszych Marzycieli. Chcieliśmy, aby w ten wyjątkowy dzień pojawił się na Ich twarzach uśmiech, czego nie mogła zapewnić sama pogoda – sypał śnieg i było zimno.

Zaprosiliśmy dzieci do biblioteki, gdzie na początek poczęstowaliśmy wszystkich pysznymi ciastami, rozmawialiśmy o marzeniach i pogodzie za oknem. Następnie przeczytaliśmy głośno kilka opowiadań o różnych przygodach dzieci i baśniowych stworów, do których po krótkiej motywacji dzieci wraz z drobną pomocą rodziców, zaczęły malować farbami to, co przed chwilką sobie wyobraziły.

Wszystkie prace były piękne- każdy starał się jak tylko mógł. Każdy rysował inną zapamiętaną postać czy historię. Nie zapomnieliśmy również o dzieciach na oddziale zakaźnym, do którego poszliśmy w międzyczasie. Tutaj nie mogliśmy zorganizować nic wspólnego z dziećmi, więc odwiedzaliśmy wszystkie po kolei. Również czytaliśmy krótkie baśnie, malowaliśmy farbkami różne zwierzątka. Chętnym Pani Wiosna malowała wymarzone obrazki na buziach, a także wręczała robione własnoręcznie piękne wielokolorowe kwiatki z bibuły, którymi każdy musiał pomachać przy oknie, przywołując wiosnę. Dzieci przygotowały też kolorowe gipsowe figurki, które po wyschnięciu zostały przekazane personelowi medycznemu.

Wszystkie dzieci zostały obdarowane małymi pluszowymi maskotkami. Niektóre z nich wydawały nawet przezabawne dźwięki. Ani się obejrzeliśmy, a już było późno i musieliśmy żegnać się ze wszystkimi, wierząc że przez nasze działanie przyspieszymy choć trochę nadejście wiosny.

Przepięknie dziękujemy:

💚Paniom nauczycielkom ze szkoły w klinice za pomoc w zorganizowaniu pierwszego dnia wiosny i towarzyszenie nam niemal do końca imprezy :)
💚Pani Profesor Alicji Chybickiej oraz całemu personelowi medycznemu ze wszystkich oddziałów kliniki za zgodę na odwiedziny u małych pacjentów
💚Paniom: Jowicie Klimkiewicz, Ewelinie Sowińskiej i Annie Sowińskiej za rozbawienie dzieci tańcami do muzyki Michaela Jacksona
💚Pani Patrycji Wesołowskiej za bajeczne fotografie