V Ogólnopolski Dzień Marzeń we Wrocławiu odbywał się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul.  Kamieńskiego 73A. Dzięki wielkiemu sercu personelu medycznego dzieci i rodzice mogły skorzystać z badań w gabinecie pediatrycznym, kardiologicznym, alergologicznym oraz- w razie wskazań- w gastroenterologicznym.

Oprócz dokładnego badania fizykalnego wykonywano badania EKG, USG oraz badania laboratoryjne, jeśli była taka konieczność. Łącznie przebadano 48 dzieci w wieku od niemowlęcego do nastoletniego. Badania przebiegały w sympatycznej atmosferze. Dzieci otrzymywały baloniki, maskotki oraz naklejki Dzielnego Pacjenta. Rodzice byli pod wrażeniem pracy personelu, dziękowali za możliwość wzięcia udziału w badaniach profilaktycznych. W wywiadzie dla TVP Wrocław dr Ewa Kochańska podkreśliła wagę wczesnej diagnostyki chorób u dzieci oraz dalsze leczenie i kontrolę.

Mimo niesprzyjającej aury panowała bardzo ciepła atmosfera. Zaproszeni goście w niezwykły sposób zaskakiwali i zachwycali nie tylko najmłodszych, ale też ich rodziców. Magiczny pokaz iluzjonistyczny Pana Michała Sośniaka obfitował w niespodzianki i sztuczki. Iluzjonista zapraszał do asysty dzieci, które przy okazji poznawały tajniki magii. Można było np. zobaczyć, jak w zaskakująco prosty sposób przykleić magiczną różdżkę do dłoni bez użycia kleju.

W tym samym czasie przesympatyczny Kazio Sponge wraz z Panią Anną Makowską-Kowalczyk umilał czas dzieciom oczekującym na wizytę. Kazio to Pacynka, która rewelacyjnie poprawia humory, potrafi czytać bajki i jest niezwykle elokwentna. Mimo niskiego wzrostu nie ginie w tłumie, przeciwnie, dzięki aktorskiemu talentowi przyciąga uwagę.

Dzieci mogły także nauczyć się kroków tańca Michaela Jacksona dzięki wspaniałej grupie młodych tancerzy z zespołu Michael Jackson Wroclaw Dance Team. Po pokazie tanecznym i wspólnych ćwiczeniach z dziećmi, grupa taneczna w swoich barwnych strojach odwiedziła małych pacjentów na oddziałach dziecięcych.

W godzinach popołudniowych, kiedy na chwilkę przestał padać deszcz, do akcji wkroczył Pan Roman Szmit ze swoimi fantastycznymi bańkami mydlanymi. Ogromne bańki mydlane wypełniły plac przed szpitalem i na chwile zasłoniły bure chmury. Dzieci z ogromnym zapałem uczyły się robić różnokształtne cuda. Radości było co nie miara.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia V Ogólnopolskiego Dnia Marzeń. Marzenie Krystiana mogło być spełniane kolejny raz dzięki:

💚prof. Wojciechowi Witkiewiczowi
💚Pani Renacie Tomczak
💚dr Ewie Kochańskiej
💚dr Hannie Pikulskiej- Orłowskiej
💚dr Renacie Kunzig- Gągale
💚dr Iwonie Wójcik
💚dr Grażynie Filipiak- Galle
💚lek. Katarzynie Kulpie
💚lek. Mateuszowi Łuczakowi
💚lek. Krzysztofowi Kurnolowi
💚lek. Pawłowi Piotrowowi
💚lek. Agacie Nieckule
💚Renacie Niziałek
💚Marii Lemańskiej
💚Barbarze Gralewskiej
💚Danucie Zubrzyckiej
💚Jadwidze Sakowskiej
💚Barbarze Kupczyk
💚prof. Alicji Chybickiej
💚Wydziałowi Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu

Serdeczne podziękowania kierujemy również do:

💚Pani Magdaleny Szklarz i Pizzy Hut, która zadbała by, badający nie opadli z sił
💚Pani Moniki Sidor- Poniatowskiej i MASPEXU Wadowice oraz DAH Społem, które dostarczyły soki dla dzieci
💚drukarni Format Plus i SIEDEM CZTERY dzięki którym mogliśmy nagłośnić akcję
💚TVP Wrocław za opiekę medialną i relację z akcji
💚Radia ESKA za promocję akcji
💚Klubu Mamuśki za poparcie i promocję

Dziękujemy wspaniałym artystom:

💚Panu Michałowi Sośniakowi
💚Agacie Skowrońskiej i Bajarzom: Annie Makowskiej –Kowalczyk i Kaziowi Sponge
💚Romanowi Szmitowi i Fundacji Radość Tworzenia
💚zespołowi Michael Jackson Wrocław Dance Team