Narodziny firmy AB to początek lat 90. Małe, rodzinne przedsiębiorstwo, troskliwie kierowane przez Prezesa Andrzeja Przybyłę powoli rozwijało się, by w roku 2006, jako AB S.A. zadebiutować z ogromnym sukcesem na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dziś Grupa AB to największy dystrybutor sprzętu elektronicznego (IT, CE, TELECOM i małego AGD) w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Działa na rynku polskim, czeskim i słowackim, oferując produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii. Jednocześnie współpracuje z ponad 15 tysiącami partnerów handlowych – dealerami SMB, VAR, hipermarketami, integratorami, sklepami i hurtowniami komputerowymi. To jedna z największych sieci resellerskiej w tej części Europy.

Pomimo ogromnego sukcesu spółka nie stała się zimną korporacją liczącą zyski, a zachowała swoje rodzinne ciepło i wrażliwość. Rok po debiucie na GPW, w szczytowym momencie rozwoju firmy, AB S.A. znalazła czas, by odpowiedzieć na apel Fundacji Mam Marzenie. Dzięki osobistemu zaangażowaniu pracowników AB udało się spełnić marzenie ciężko chorego, 6-letniego Tomusia. Kolejne lata udowodniły, że nie była to jednorazowa pomoc.

Dziś wolontariusze z wrocławskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie mogą zaświadczyć, że Spółka AB S.A. to największy i najwytrwalszy sponsor dziecięcych marzeń na Dolnym Śląsku. Zarząd Spółki nie jest obojętny na los innych ludzi, szczególnie tych najmłodszych – dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i mocno wierzy w siłę spełnionych marzeń.
Wspólnie z Fundacją firma AB spełniła pragnienia wielu takich dzieci: Kamilka, Oliwka i Paweł otrzymali wymarzone Xbox-y, Jasiek laptopa, Martynka smartfon, Michał kamerę wideo, a Julka domek w ogródku.

Jak dużo radości dostarczają spełnione marzenia świadczą napływające do Fundacji podziękowania od rodziców:

Bardzo dziękujemy w imieniu naszego synka – Pawełka za spełnienie marzenia. Wolontariuszom oraz firmie, która sponsorowała marzenie- X-BOX z całym duuużym zapasem gier. Radość Pawełka jest ogromna. Jesteście wspaniali.

Z całego serca gorąco dziękujemy Fundacji Mam Marzenie Wolontariuszom P. Dorotce, P. Grażynce a także Sponsorom Partnerom Mark TB Print za spełnienie marzenia naszej córeczki Julci którym był plastikowy domek wraz z huśtawką. Uśmiech i radość naszej Julci dzięki tak wspaniałym ludziom na zawsze zostanie w naszych serduszkach. DZIĘKUJEMY

Jeśli chodzi o telefon, to Martyna prawie się z nim nie rozstaje, ciągle ściąga nowe gry, założyła sobie aplikację Facebook na telefonie. Jak jedziemy do Wrocławia, zakłada słuchawki i słucha muzyki. Uwielbia robić zdjęcia, a telefon robi piękne zdjęcia. O telefonie marzyła zawsze i kiedy otrzymała go od fundacji i sponsorów, to była najbardziej szczęśliwa. Spełnienie jej marzenia było dopełnieniem szczęścia, że pomimo ciężkiej choroby można było zauważyć w jej oczach radość i uśmiech na twarzy. Myślę, że przez jakiś czas zapomniała o chorobie i ciężkich chemiach, jakie przyjmowała.

W 2011 roku postanowiliśmy włączyć do naszego Programu Partnerskiego TB Partner opcję wspólnego spełniania marzeń wraz z klientami TB Print – mówi Zbigniew Mądry, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu AB S.A-. Klient zamiast upominku z katalogu nagród przekazuje swoje punkty na rzecz Fundacji. Następnie TB Print dodaje drugie tyle punktów od siebie. Spełnianie marzeń przez AB cieszy się wielką popularnością wśród jej klientów i partnerów handlowych.

Po latach pracy wiemy jedno, nic na świecie nie zastąpi uśmiechu dziecka, któremu spełniają się najskrytsze marzenia, dlatego zrobimy wszystko, żeby tych uśmiechów było jak najwięcej – komentuje współpracę z Fundacją Zarząd AB S.A. i niestrudzenie dba, aby tych uśmiechów było jak najwięcej. Do grona „dzieci AB” dołączyli Natalka, Pawełek, Filip, Maciek i Bartek.

To ciepłe i bardzo ciekawe przedsięwzięcie, które przede wszystkim promuje ideę niesienia dobra, dając nadzieję na lepsze jutro. Takie inicjatywy jak Fundacja Mam Marzenie są piękne i niezwykle potrzebne. Najbardziej poruszające jest w nich to, że efekty nie są przeliczalne na złotówki, ale na bezcenne dziecięce uśmiechy – mówi Patrycja Gawarecka odpowiedzialna za projekty CSR-owe w spółce AB. I nie są to tylko słowa, ponieważ spółka dba również o promowanie działań Fundacji w mediach.- Wierzymy, że takie publikacje zachęcą inne firmy, chcemy pokazać, że dzielenie się z potrzebującymi wzmacnia i jednoczy z pracownikami i kontrahentami.

W 2012 roku, w ramach Międzynarodowego Dnia Życzliwości, w siedzibie Firmy odbyła się zbiórka pieniędzy, zainicjowana przez samych pracowników spółki AB. Celem akcji było zebranie jak największej ilości pieniędzy, które w całości zostały przeznaczone na spełnienie marzenia kolejnego z podopiecznych Fundacji.

Doskonałym podsumowaniem zaangażowania firmy AB mogą być słowa Alicji Siatki, koordynatora wrocławskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie: „Odnoszę wrażenie, że w firmie AB S.A. pracują najwspanialsi i najbardziej wrażliwi ludzie pod słońcem.

Dzięki takim ludziom i takim firmom możliwa jest działalność Fundacji Mam Marzenie, która od dziesięciu lat niesie radość i nadzieję dzieciom tak okrutnie doświadczonym przez los.